Slovensko pozná "pacienta 0". Koronavírus má aj manželka a syn muža zo Záhoria

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch
Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch Zdroj: FOTO TASR - Pavel Neubauer

Koronavírus zrejme priviezol na Slovensko syn manželov z Benátok.

Po 52-ročnom mužovi zo Záhoria bol koronavírus potvrdený aj u jeho manželky a syna. Portálu TVNOVINY.sk to potvrdilo ministerstvo zdravotníctva.

Slovensko tak hlási spolu tri pozitívne prípady a pozná aj pacienta „0", teda prvého nosiča daného ochorenia. Je to syn, ktorý bol v polovici februára na výlete v talianskych Benátkach, ktoré je v oblasti európskeho epicentra nákazy.

Všetci traja - 52-ročný muž, jeho syn i manželka - sú hospitalizovaní na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB).

Nachádzajú sa na izolovaných izbách, kde sú pod stálym dohľadom lekárov. "Otec rodiny je v stabilizovanom stave a bola mu nasadená liečba. Jeho dvaja príbuzní - manželka a syn - doposiaľ nevykazovali príznaky nákazy, ich stav je monitorovaný, sú pod neustálym dozorom lekárov a podľa vývoja ich klinického stavu im bude nasadená prípadná liečba," povedala hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Podľa informácií portálu TVNOVINY.sk boli dnes do nemocnice na Kramároch prevezení ešte dvaja ľudia - priateľka "pacienta 0" a jej mama. Aj u nich by mali byť vykonané testy na koronavírus.

BRATISLAVA/TVNOVINY

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti