V Číne je koronavírus na ústupe, hlási značný pokles infikovaných ľudí

Celkový počet potvrdených prípadov dosiahol v Číne viac ako 80-tisíc, pričom ochoreniu podľahlo 3070 ľudí.

Približne štvrtina nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-COV-2 bola v piatok do Číny zavlečená zo zahraničia. Mimo provincie Chu-pej, ktorá je považovaná za epicentrum šírenia tohto infekčného ochorenia, pochádzali zo zahraničia takmer všetky nové prípady.

S odvolaním sa na oficiálne údaje čínskej Národnej zdravotníckej komisie (NHC) o tom v sobotu informovala agentúra Reuters.

Najviac prípadov čínskych občanov, ktorí sa novým koronavírusom nakazili v zahraničí, bolo zaznamenaných v provincii Kan-su na severozápade krajiny. Ide o pasažierov komerčného letu z Iránu, ktorí sú momentálne v karanténe v provinčnom hlavnom meste Lan-čou.

Celkovo nahlásili v piatok v pevninskej Číne 99 nových prípadov nákazy SARS-COV-2. Podľa NHC ide značný pokles oproti štvrtkovým 143 prípadom a najnižšie číslo nových prípadov nákazy od 20. januára.

Mimo provincie Chu-pej bolo potvrdených 25 nových prípadov, z ktorých až 24 bolo do krajiny zavlečených zo zahraničia. Zo štyroch nových prípadov v Pekingu, sa tri osoby koronavírusom nakazili v Taliansku. Prípady nákazy zo zahraničia boli v piatok zaznamenané aj v Šanghaji a v provincii Kuang-tung.

Celkový počet potvrdených prípadov nákazy vírusom SARS-COV-2, ktorý spôsobuje ochorenie nazvané COVID-19, dosiahol v Číne 80.650, pričom ochoreniu podľahlo 3070 ľudí.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.