Slovenská rodina infikovaná koronavírusom: Priebeh ochorenia je stabilný

Ilustračná snímka- koronavírus
Ilustračná snímka- koronavírus Zdroj: Profimedia.sk

Nákaza novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2 sa u rodiny pochádzajúcej zo Slovenska potvrdila v piatok večer.

Priebeh ochorenia Covid-19 v prípade štvorčlennej slovenskej rodiny, ktorá sa momentálne nachádza v karanténe v rakúskej obci Kittsee ležiacej v spolkovej krajine Burgenland neďaleko slovenských hraníc, je stabilný s príznakmi podobnými chrípke.

Informovali o tom na sobotňajšej tlačovej konferencii riaditeľ burgenlandského krajinského úradu Ronald Reiter a Brigitte Novoselová z koordinačného štábu pre koronavírus, píše agentúra APA.

Nákaza novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2 sa u rodiny pochádzajúcej zo Slovenska potvrdila v piatok večer.

Doposiaľ bola identifikovaná len jedna kontaktná osoba v Rakúsku, ktorá prišla do styku s nakazenou Slovenkou, jej manželom a deťmi. Tento Rakúšan sa však v Burgenlande momentálne nenachádza. Slovenka sa vírusom infikovala na kongrese v Spojených štátoch.

V Kittsee v okrese Neusiedl am See vlastní rodina len prázdninový dom, v ktorom sa aktuálne nachádzajú v domácej karanténe. "Uviedli, že v obci nemali žiadne sociálne kontakty, a ani sa po obci nepohybovali," povedala Novoselová.

Ako ďalej píše APA, rodina má trvalý pobyt na Slovensku, kde deti manželského páru chodia aj do školy. Väčšina osôb, ktoré sa s rodinou dostali do kontaktu, žije teda zrejme na Slovensku. Rakúsko preto v tomto prípade spolupracuje so slovenskými úradmi a veľvyslanectvom vo Viedni.

V Burgenlande sa tak z 37 podozrení na koronavírus potvrdili len štyri, zdôraznil Reiter. Dodal, že negatívnych bolo 29 testov a na výsledky štyroch sa ešte čaká. "Neprekvapilo nás, že aj v Burgenlande sa objavil prvý prípad," povedal Reiter s tým, že spolková krajina je na situáciu dobre pripravená.

V nemocnici v meste Oberpullendorf bolo napríklad pre pacientov s ochorením Covid-19 vytvorené samostatné oddelenie, uviedol.

KITTSEE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.