V krajinách Európy stúpa počet nakazených koronavírusom. Tu sú aktuálne čísla

valec_tvnoviny.mp4
Zdroj: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Počet nakazených vo Francúzsku sa v priebehu 24 hodín zvýšil o takmer sto.

Počet ľudí infikovaných koronavírusom nového typu vo Francúzsku vzrástol na 716, pričom 11 nakazených už zomrelo. Informovala o tom v sobotu televízia BFM. Počet nakazených vo Francúzsku sa tak v priebehu 24 hodín zvýšil o takmer sto.

Počet potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom v Španielsku sa zvýšil na 441, uviedol v sobotu hovorca španielskeho ministerstva zdravotníctva. Podľa denníka El País hovorca súčasne poznamenal, že v porovnaní s piatkom počet nakazených stúpol o 93. V prípade 16 osôb nie je pôvod infekcie jasný.

Počet potvrdených prípadov nákazy vírusom SARS-CoV-2 sa zvýšil aj v Británii: ministerstvo zdravotníctva v sobotu informovalo, že celkovo eviduje 206 nakazených. Ide väčšinou o obyvateľov Anglicka, uviedla televízia Sky News.

V Británii zároveň v sobotu informovali aj o druhej obeti - ide o osemdesiatnika, ktorý sa nedávno vrátil z plavby výletnou loďou.

Podľa Holandského národného zdravotného inštitútu počet prípadov infekcie novým koronavírusom v Holandsku dosiahol 188 prípadov. Jedna osoba s koronavírusom zomrela.

V Belgicku sa počet infikovaných zvýšil na 169, informovala prostredníctvom sociálnej siete Twitter federálna zdravotná služba.

Počet laboratórne potvrdených prípadov infekcie novým koronavírusom vo Švajčiarsku a Lichtenštajnsku dosiahol podľa švajčiarskeho ministerstva zdravotníctva 228.

Na 136 sa zvýšil počet nakazených novým koronavírusom v Nórsku, ktorého zdravotné úrady informovali, že priebeh ochorenia u nakazených má mierny priebeh. Závažné prípady zatiaľ neboli hlásené. Väčšina prípadov nákazy v Nórsku má spojitosť s cestami Nórov do Talianska a ázijských krajín. Počet prípadov, keď sú nakazení ľudia bez cestovateľskej anamnézy, však v Nórsku tiež stúpa.

Počet prípadov ľudí nakazených novým koronavírusom vo Švédsku podľa sobotňajšej bilancie presiahol 160, z čoho viac ako sto nakazených evidujú v Štokholme.
V správe štátneho zdravotného úradu sa uvádza, že 76 ľudí sa nakazilo buď počas návštevy severu Talianska, alebo mali priamy kontakt s ľuďmi, ktorí navštívili tento región.

Počet nakazených koronavírusom nového typu stúpol aj v Slovinsku, kde v sobotu evidovali už 12 pozitívne testovaných na SARS-CoV-2.

Ďalšie pozitívne nakazeného hlásia aj z Poľska, čím tam počet infikovaných stúpol na šesť. Informoval o tom v sobotu poľský minister zdravotníctva Lukasz Szumowski.
Podľa poľských médií všetci nakazení v Poľsku majú cestovateľskú anamnézu - prednedávnom sa vrátili z Talianska, Nemecka alebo Británie.

O štyroch nových prípadov nakazenia koronavírusom informovalo v sobotu aj Rusko, kde tak evidujú 14 infikovaných. Všetci majú cestovateľskú anamnézu.

Počet prípadov nákazy koronavírusom v Estónsku sa v piatok zvýšil na 10, pričom medzi infikovanými bolo deväť cestujúcich z lietadla, ktoré 29. februára odletelo do Rigy z talianskeho mesta Bergamo.

Na výsledky laboratórnych testov pre podozrenie na koronavírus nového typu čaká aj prezidentka Estónska Kersti Kaljulaidová, ktorá preto v sobotu zrušila svoj program.

V Taliansku podľahlo nákaze spôsobenej koronavírusom SARS-CoV-2 už viac ako 200 ľudí. Nákaza sa potvrdila u takmer 6000 osôb.

Agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálnu bilanciu talianskych úradov informovala, že nákaze spôsobenej koronavírusom SARS-CoV-2 podľahlo v Taliansku ďalších 36 ľudí, čím sa počet obetí zvýšil na 233.

Okrem počtu úmrtí zapríčinených koronavírusom sa o 1247 - na 5883 - zvýšil v Taliansku aj počet infikovaných osôb.

AFP v sobotu uviedla, že koronavírusom nového typu sa v Taliansku nakazil aj príslušník amerického námorníctva pôsobiaci v Neapoli na juhu krajiny. Ide súčasne o prvý prípad na vírus pozitívne testovaného vojaka jednotiek americkej armády dislokovaných v Európe.

Ku krajinám, ktoré hlásia potvrdené prípady nakazenia, sa v piatok pridalo Slovensko a v sobotu aj ostrov Malta.

EURÓPA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.