Počet prípadov nákazy novým koronavírusom v Južnej Kórei sa blíži k 7500

Eliška Křenková
Zdroj: TASR/AP Photo/Ng Han Guan

Počty nových úmrtí a prípadov nákazy v Číne postupne klesajú už niekoľko týždňov.

Čína v pondelok oznámila 40 nových prípadov nákazy koronavírusu SARS-CoV-2 a 22 úmrtí, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na čínsku Národnú zdravotnícku komisiu. Celkový počet úmrtí v Číne sa tým zvýšil na 3119 a 80.635 ľudí je nakazených.

Z prípadov potvrdených v pondelok sa 36 vyskytlo v provincii Chu-pej, ktorá je vírusom najviac postihnutá. Prvé prípady nákazy zaznamenali koncom decembra 2019 v meste Wu-chan v tejto provincii.

Počty nových úmrtí a prípadov nákazy v Číne postupne klesajú už niekoľko týždňov. Koronavírus sa však rozšíril do približne do 90 krajín sveta.

Počet prípadov nákazy novým koronavírusom v Južnej Kórei sa blíži k 7500

Južná Kórea, ktorá po Číne eviduje najviac prípadov nákazy koronavírusom, informovala v pondelok o ďalších 96 nových prípadoch, čím sa celkový počet nakazených v krajine zvýšil na 7478, píše agentúra Jonhap.

Intenzita šírenia nákazy sa podľa Soulu znížila aj vďaka rozsiahlym preventívnym opatreniam medzi členmi náboženskej sekty v južnej časti krajiny, kde je evidovaných najviac nakazených.

Celkovo si ochorenie spôsobené novým koronavírusom vyžiadalo v Južnej Kórei 51 životov. Išlo prevažne o starších pacientov, ktorí už mali iné zdravotné ťažkosti. Prvé prípady ochorenia COVID-19 z krajiny hlásili 20. januára.

Najviac prípadov sa vyskytuje v meste Tegu na juhovýchode krajiny a v susednej provincii Severný Kjongsang. Zdravotníci ich spájajú s tamojšou vetvou náboženského hnutia Sinčchondži.

Vírus sa v kostoloch tohto kresťanského hnutia, ktoré sa často označuje za sektu, začal šíriť po tom, ako sa na bohoslužbách zúčastňovala infikovaná 61-ročná žena ešte predtým, než u nej vírus potvrdili.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.