Počet prípadov nakazenia koronavírusom v Austrálii stúpol na viac ako 80

Tereza Ramba
Zdroj: TASR/AP

Najnovšie sa nakazili aj študenti stredných škôl.

Dve stredné školy uzavreli v pondelok v austrálskom Sydney po tom, ako troch študentov testovali pozitívne na nový koronavírus. Počet prípadov nakazenia týmto koronavírusom sa tak zvýšil na viac ako 80, informovala agentúra Reuters s tým, že doteraz zomreli traja ľudia.

V Austrálii zaznamenali v uplynulých dňoch znepokojivý rast prípadov nakazených ľudí, pričom podľa zdravotníckych úradov veľkú väčšinu tvoria osoby, ktoré sa infikovali v zahraničí.

V jednej zo stredných škôl v Sydney testovali pozitívne na koronavírus 14-ročného chlapca a 15-ročné dievča. Chorobu COVID-19 spôsobenú koronavírusom SARS-CoV-2 diagnostikovali aj u ich otcov.

Nákazu zistili aj u 12-ročného dievčaťa na inej škole v Sydney. Chorá je aj jeho matka. Obe školy museli študenti v pondelok ráno opustiť.

Ochorenie COVID-19 na celom svete postihlo už viac ako 110 000 ľudí a viac ako 3 800 osôb nákaze podľahlo.

Irán oznámil 43 nových prípadov nákazy koronavírusom

Irán potvrdil ďalších 43 prípadov úmrtia na infekciu spôsobenú novým typom koronavírusu SARS-CoV-2. V Iráne doposiaľ novému ochoreniu COVID-19 podľahlo 237 ľudí. Informovala o tom agentúra AFP.

"Za posledných 24 hodín bolo v krajine zaznamenaných 595 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, čím sa ich počet zvýšil na 7176. Doposiaľ sa z nákazy vyliečilo 2394 osôb," uviedol na Twitteri poradca iránskeho ministra zdravotníctva Alirezá Vahábzáde.

Irán má po Číne, ktorá je epicentrom šírenia nákazy, najvyšší počet obetí na následky infekcie týmto koronavírusom.

Experti sa obávajú, že vzhľadom na neobvykle vysokú mieru úmrtnosti na nový koronavírus v Iráne je skutočná miera rozšírenia nákazy v tejto blízkovýchodnej krajine omnoho vyššia, ako uvádzajú oficiálne štatistiky.

CANBERRA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti