V Británii podľahol koronavírusu tretí človek, zasadne krízový štáb

Ide o muža, ktorý sa vrátil z Talianska.

V Británii si nový typ koronavírusu vyžiadal tretiu obeť. Podľa spravodajskej televíznej stanice Sky News ide o muža, ktorý sa nedávno vrátil z Talianska.

V pondelok v súvislosti s narastajúcim počtom prípadov nákazy koronavírusom v Británii a Európe zasadne vládny krízový štáb, ľudovo nazývaný Cobra, ktorý zvolal premiér Boris Johnson.

Úrady potvrdili v nedeľu večer úmrtie šesťdesiatnika v nemocnici v Manchestri, ktorému predtým potvrdili ochorenie COVID-19. Muž mal dlhodobé zdravotné problémy.

V Británii dosiaľ evidujú 278 prípadov nákazy koronavírusom

Na stretnutí vládneho krízového štábu by mali jeho členovia posúdiť, či by sa malo v rámci vládneho plánu na riešenie situácie okolo koronavírusu prejsť z fázy "zabránenia šírenia" do fázy "oddialenia".

Takýto krok by si vyžadoval súhlas hlavného predstaviteľa zdravotníctva pre Anglicko Chrisa Whittyho a hlavného poradcu britskej vlády v oblasti vedy Patricka Vallanceho, ktorí majú byť účastníkmi diskusií na vysokej úrovni. Očakáva sa, že predseda vlády na stretnutí oznámi, že je "presvedčený, že Briti sú pripravení zohrať svoju úlohu" v "štátnom a medzinárodnom úsilí".

V Maďarsku je deväť nakazených koronavírusom

Počet potvrdených prípadov nakazenia novým koronavírusom SARS-CoV-2 v Maďarsku stúpol na deväť, informovala v pondelok vládna informačná internetová stránka Koronavirus.gov.hu.

Novými infikovanými pacientmi sú iránsky študent budapeštianskej Semmelweisovej univerzity a 74-ročná manželka Maďara, ktorý okrem ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom trpí aj onkologickou chorobou.

Z deviatich nakazených sú ôsmi ošetrovaní v budapeštianskej Nemocnici sv. Ladislava a jeden britský občan v debrecínskej Nemocnici Gyulu Kenézyho.

V súčasnosti je pre podozrenie z nákazy v karanténe 67 ľudí. Certifikované laboratóriá doposiaľ preverili 362 vzoriek.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti