Z koronavírusu sa vyliečil 100-ročný Číňan. Prezradili, čo mu pomohlo

Speváčka padá z pódia.
Zdroj: TASR/AP

Ide o najstaršieho pacienta na svete, ktorý sa vyliečil z tohto ochorenia.

Storočný Číňan z mesta Wu-chan sa uzdravil z choroby COVID-19 zapríčinenej novým koronavírusom, ktorého epidémia vypukla koncom minulého roka v tomto čínskom priemyselnom veľkomeste v provincii Chu-pej.

Muž je najstarším známym pacientom, ktorý sa vyliečil z tohto potenciálne smrteľného ochorenia, informovala v pondelok tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na miestne médiá. Muža hospitalizovali vo Wu-chane 24. februára, pričom lekári pri liečbe okrem antivírusových liekov použili aj tradičnú čínsku medicínu a rekonvalescenčnú plazmovú terapiu.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v súvislosti s epidémiou nového koronavírusu vyhlásila globálny stav pohotovosti. Prípady nákazy nahlásilo alebo potvrdilo už vyše 100 krajín. Mimo Číny sú najviac postihnutými krajinami Irán, Taliansko a Južná Kórea. Podľa najnovších správ Čína potvrdila približne 80 700 prípadov infekcie.

Bilancia mŕtvych v Číne prekročila 3000 prípadov, vyliečilo sa viac než 57 000 pacientov. WHO tvrdí, že počet prípadov nového koronavírusu dosiahol mimo Číny 24 700 nakazení a takmer 500 úmrtí.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pacient

Dôležité udalosti