V Madride prudko stúpa počet nakazených

1403_Krotitelia_duchov_14_03_P60_So_20_30__12.mp4
Zdroj: TASR/AP Photo/Alvaro Barrientos

Pre koronavírus zatvárajú na dva týždne všetky školy.

Všetky školy v metropolitnej oblasti Madridu budú dva týždne zavreté vzhľadom na prudký nárast počtu nakazených koronavírusom SARS-CoV-2. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Podľa najnovších informácií evidujú v Španielsku od vypuknutia epidémie 1220 nakazených, z ktorých už 30 podľahlo chorobe COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus nového typu. Z nákazy sa tam doteraz vyliečilo 32 ľudí.

Nákazou sú najviac zasiahnuté metropolitná oblasť Madridu (578 prípadov), Baskicko (148), La Rioja (102) a Katalánsko (101). Medzi nakazenými v Španielsku je aj dojča vo veku päť mesiacov z regiónu Murcia, informoval katalánsky denník La Vanguardia. Nákazu koronavírusom nového typu podľa neho zatiaľ nezaznamenali v španielskych exklávach v Afrike - v mestách Ceuta a Melilla.

V súvislosti so šírením koronavírusu v krajine vydalo v pondelok španielske ministerstvo zdravotníctva sériu odporúčaní. V rámci nich navrhuje podporovať domácu starostlivosť o seniorov, keďže kolektív pre nich predstavuje riziko. Apelovalo tiež na ľudí s chronickými chorobami, aby obmedzili svoje sociálne aktivity a v maximálnej možnej miere sa vyhýbali pobytu mimo domu. Ľuďom so symptómami nakazenia koronavírusom zase ministerstvo odporučilo zostať doma a zavolať si lekársku pomoc.

Rezort vyzval občanov aj na obmedzenie cestovanie a na zamestnávateľov apeloval, aby podporili prácu z domu či na diaľku (tzv. teleprácu) a flexibilný pracovný čas svojich zamestnancov.

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.