Ďalšie mestá preventívne zatvárajú školy a škôlky

Škola
Zdroj: TASR

Deti dostali do 13. marca riaditeľské voľno.

Krízový štáb mesta Hlohovec prijal preventívne opatrenia na spomalenie šírenia nového koronavírusu. TASR informovala hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová.

V tejto súvislosti primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár z pozície zriaďovateľa vyzval riaditeľky materských a základných škôl v Hlohovci, aby z preventívnych dôvodov udelili žiakom riaditeľské voľno od utorka do piatka 13. marca.

Pridali sa aj Piešťany a Senica

Po zasadnutí krízového štábu mesta Piešťany prijali predstavitelia mesta opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. TASR o tom informovala vedúca kancelárie vedenia mesta Drahomíra Moretová.

"Riaditelia materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta jednomyseľne prijali odporúčanie primátora a s platnosťou od 11. do 13. marca vyhlásili riaditeľské voľno a uzavreli školy," uviedla Moretová. Rušia sa aj všetky prenájmy telocviční v školských zariadeniach. Zároveň centrum voľného času ruší všetky verejné športové podujatia a základná umelecká škola ruší plánované predstavenia a vystúpenia svojich žiakov.

Mesto zrušilo všetky kultúrne, športové a iné hromadné podujatia v organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta s platnosťou na dobu minimálne dvoch týždňov. Takisto sa zatvorili kultúrne inštitúcie pre verejnosť s platnosťou predbežne na dobu dvoch týždňov.

"Mesto odporúča organizátorom mimo zriaďovateľskej pôsobnosti, aby prehodnotili realizáciu verejných podujatí. Podobné opatrenie sa odporúča aj športovým klubom v Piešťanoch, čo sa týka zrušenia masových športových a verejných podujatí," doplnila hovorkyňa.

Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (mestské jasle) bude zatvorené v termíne od 11. do 13. marca. Denné centrum Rozmarín a Denné centrum Svornosť budú uzatvorené do odvolania. Ďalšie zasadnutie krízového štábu mesta bude zvolané podľa potreby a ďalších dostupných informácií.

Mesto Senica po zasadaní krízového štábu prijalo opatrenia súvisiace s prevenciou šírenia nového koronavírusu. TASR o tom informoval primátor mesta Martin Džačovský. Poverený regionálny hygienik Ľubomír Šarabok z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Senici informoval, že v okresoch Senica ani Skalica zatiaľ nie je známy žiadny prípad nákazy koronavírusom, preto majú navrhované opatrenia RÚVZ iba odporúčací charakter.

"Situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu nechceme podceniť. RÚVZ nám odporučil minimalizovanie rizík, preto sme pristúpili k zatvoreniu umeleckej školy, centra voľného času, detských jaslí a stopnutiu všetkých krúžkov na školách. Rovnako do konca týždňa bude pre verejnosť zatvorený dom kultúry, plaváreň, športová hala a zimný štadión. Od stredy (11. 3.) do piatka (13. 3.) budú v rámci preventívnych opatrení zatvorené aj všetky mestské materské a základné školy," informoval o prijatých opatreniach primátor.

V dočasne upravenom systéme, od 10. do 13. marca, bude fungovať v rámci mestského úradu prijímanie platieb, hotovosť bude v pokladni prijímaná v obmedzenom režime. "Odporúčame povinnosti voči samospráve riešiť prostredníctvom prevodu, poštou alebo priamo v banke. Takisto vyzývame občanov, aby v tieto dni uprednostnili pri vybavovaní potrieb na mestskom úrade telefonickú alebo elektronickú formu," doplnil primátor.

Na odporúčanie regionálneho hygienika mesto do konca týždňa ruší všetky hromadné kultúrne podujatia. Konkrétne to bude slávnostné vyhlásenie ankety Športovec roka, ktoré bolo naplánované na 11. marca a takisto štvrtkové (12. 3.) divadelné predstavenie Sluha dvoch pánov.

HLOHOVEC/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hlohovec

Dôležité udalosti