Irán hlási za jediný deň doteraz najviac úmrtí na koronavírus

Doteraz sa v krajine nakazilo cez 8 000 ľudí.

Iránska vláda v utorok oznámila, že za posledných 24 hodín zaznamenala 54 nových úmrtí na ochorenie spôsobované novým druhom koronavírusu. Ide o zatiaľ najväčší takýto nárast v Iráne od začiatku šírenia nákazy pred necelými dvoma týždňami, uviedla tlačová agentúra AFP.

Spolu s najnovšími prípadmi koronavírusu v Iráne podľahlo už celkove 291 ľudí, povedal hovorca tamojšieho ministerstva zdravotníctva Kjánúš Džahánpúr na konferencii prenášanej televíziou. Dodal, že potvrdených bolo aj 881 nových prípadov nakazenia, čím celkový doterajší počet stúpol na 8 042.

Libanon zaznamenal prvé úmrtie v dôsledku nového koronavírusu

Libanončan vo veku 56 rokov zomrel v utorok vo svojej krajine po tom, ako sa nakazil novým druhom koronavírusu. Ide o prvé takéto úmrtie zaznamenané na území Libanonu, kde sa koronavírusom dosiaľ nakazilo 41 ľudí, informovala tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na zdroj z tamojšieho ministerstva zdravotníctva.

Pacienta, ktorý nákaze podľahol, liečili v štátnej nemocnici v Bejrúte. Nedávno sa vrátil z Egypta, kde sa nový koronavírus medzičasom takisto rozšíril.

Prvý prípad nákazy novým druhom koronavírusu potvrdili v Libanone ešte 21. februára. Išlo vtedy o 45-ročnú ženu, ktorá pricestovala z Iránu.

KDR potvrdila prvý prípad koronavírusu, má ho Belgičan

V Konžskej demokratickej republike (KDR) potvrdili v utorok prvý prípad nového druhu koronavírusu, a to v hlavnom meste Kinshasa, informovala agentúra AFP.

Podľa nej tamojší minister zdravotnícta Eteni Longondo uviedol, že pacientom je belgický občan, ktorý je v KDR niekoľko dní.

"Je umiestnený v nemocnici," dodal Longondo.

TEHERÁN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Irán

Dôležité udalosti