Pozreli sme sa na to, ako koronavírus zasiahol školy a škôlky. Nie všetci sú doma

Pracovníčka Klienstskeho centra nosí rúšku.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Od stanoviska hlavného hygienika bude závisieť aj termín písomných maturít.

Niektorí sedia v laviciach, iní majú prázdniny. Zriaďovatelia škôl pre koronavírus pokračujú vo vyhlasovaní riaditeľského voľna. Štát zatiaľ vyučovanie nezrušil celoplošne. Stále preto platí, že je potrebné sledovať stránky školy.

Aj v Trenčianskom kraji sa tento týždeň rozhodli zrušiť vyučovanie v stredných školách. Škôlky so základnými školami sú naďalej v prevádzke.

Školské zariadenia v pôsobnosti mesta Trenčín odporučili vo väčšej miere dezinfikovať kontaktné plochy. Vedenie mesta sa nechystá vydať príkaz zatvoriť školy.

Vyučuje sa aj v školách na severovýchode Slovenska, no isté obmedzenia tu predsa len platia. Na základnej škole vo Svidníku zakázali krúžky.

Školy v tomto meste tak postupujú podľa odporúčaní hygienikov a zriaďovateľa, teda mesta. Kuchárkam kúpili respirátory a pozháňať museli aj teplomery. Zvýšený dôraz na hygienu kladú aj upratovačky. Dezinfekčných prostriedkov nakúpili do zásoby.

V hlavnom meste vymenili žiaci školské triedy za detské ihriská. Najprv si však museli spraviť domáce úlohy.

Bratislavská Železná studnička bola popoludní plná detí. Starostlivosť o ne vzali do rúk najmä starí rodičia.

S fantáziou a dobrodružstvom vonku však nesúhlasí premiér Peter Pellegrini. Deti by sa podľa neho nemali stretávať vo veľkých počtoch a už vôbec nie posedávať v nákupných centrách.

O tom, na ako dlho ostanú školy zatvorené, v utorok rokovali zástupcovia samospráv na ministerstve školstva. Apelujú na štát, aby im dal jasnú odpoveď.

Od stanoviska hlavného hygienika bude závisieť aj termín písomných maturít, ktoré by sa podľa pôvodného plánu mali konať budúci týždeň v utorok.

Viac v reportáži Martina Chlebovca.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti