Fontana di Trevi v Ríme je pre verejnosť neprístupná

Josip Iličič z Atalanty oslavuje gól v odvete osemfinále LM na pôde Valencie.
Zdroj: Shutterstock.com/TTstudio

Talianske úrady sa snažia minimalizovať zhromažďovanie ľudí.

Rímska radnica z preventívnych dôvodov uzavrela pre verejnosť prístup k Fontáne di Trevi. Ide o súčasť opatrení v boji proti koronavírusu, informovala v utorok agentúra ANSA.
V Ríme, rovnako ako v celom Taliansku, sú zatvorené všetky múzeá, divadlá a kiná. Vo Vatikáne uzavreli Baziliku sv. Petra i rovnomenné námestie.

Taliansko je v počte prípadov nakazených koronavírusom i jeho obetí v celosvetovej bilancii na druhom mieste za Čínou, odkiaľ sa koronavírus SARS-CoV-2 začal na prelome rokov šíriť do ďalších krajín.

Talianske úrady sa teraz sériou rôznych opatrení snažia minimalizovať zhromažďovanie ľudí a naliehajú na obyvateľov, aby bez vážneho dôvodu neopúšťali svoje domovy.

Fontána di Trevi je najväčšou fontánou v Ríme a medzi filmármi patrí k najviac obľúbeným na svete: objavila sa vo filme Prázdniny v Ríme, kde hrali Audrey Hepburnová a Gregory Peck, v snímke Sladký život s Marcellom Mastroiannim a Anitou Ekbergovou, či vo filme Zaľúbený blázon a mnohých ďalších. Je vyhľadávaným cieľom turistov, ktorí sa pri nej fotografujú a hádžu do nej mince.

RÍM/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti