Česko potvrdilo už 67 prípadov nákazy koronavírusom

Najviac infikovaných má v súčasnosti Praha.

V Českej republike momentálne evidujú už 67 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. O troch nových prípadoch informoval v stredu minister zdravotníctva Adam Vojtěch, informuje webový portál spravodajskej televízie ČT24.

Do stredajšieho dopoludnia sa potvrdený počet nakazených zvýšil o štyroch. Dva pozitívne výsledky potvrdili v Juhomoravskom kraji, oznámila Renata Ciupek z krajskej hygienickej stanice. Ide o muža a ženu, ktorí sa vrátili z Talianska.

Jeden človek mal pozitívny test v Zlínskom kraji. Prvý prípad má aj Plzenský kraj, uviedol Vojtěch. Podľa jeho slov ide o ženu, ktorá bola lyžovať v talianskom Livigne.

Prvé prípady boli v utorok aj na Vysočine a v Pardubickom kraji.

Najviac infikovaných má v súčasnosti Praha s počtom prípadov 34. Nasleduje Ústecký kraj s 12 prípadmi a Stredočeský kraj s ôsmimi nakazenými.

Česko v utorok zakázalo podujatia s viac ako 100 účastníkmi. Týka sa to divadelných, hudobných a filmových predstavení, ako aj športových či náboženských udalostí.

Ministerstvo zdravotníctva ČR zároveň rozšírilo možnosť uvaliť karanténu aj na cudzincov, ktorí budú na hraniciach kontrolovaní s príznakmi infekčného ochorenia.


PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.