Koronavírus v Ázii: V Indonézii podľahla koronavírusu prvá osoba - cudzinka

Peter Pellegrini napriek vysokým horúčkam poslal z nemocnice aj fotogerafiu.
Peter Pellegrini napriek vysokým horúčkam poslal z nemocnice aj fotogerafiu. Zdroj: Xiao Yijiu/Xinhua via AP

Koronavírus v Číne stále klesá.

Cudzinkou, ktorá sa stala prvou obeťou koronavírusu v Indonézii a podľahla ochoreniu COVID-19 spôsobenému týmto vírusom, je podľa informácií stanice BBC 53-ročná žena z Británie.

O úmrtí cudzinky na Bali už predtým informoval hovorca indonézskej vlády Achmad Yurianto, ktorého citovala tlačová agentúra AP.

Štátnu príslušnosť obete neskôr pre stanicu News Asia potvrdilo britské ministerstvo zahraničných vecí.

Hovorca britskej diplomacie dodal, že žena zomrela v turistickom rezorte na Bali.

Päťdesiattriročná Britka mala cukrovku a trpela tiež ochorením pľúc. Koronavírusom sa nakazila v zahraničí, spresnil Yurianto, hovorca vlády pre opatrenia na zastavenie šírenia koronavírusu. Ďalej oznámil, že z 27 nakazených ľudí v Indonézii sa dvaja uzdravili.

V Iráne doposiaľ podľahlo koronavírusu 354 ľudí

Na 354 stúpol v stredu v Iráne počet obetí nákazy spôsobenej novým koronavírusom po tom, čo za posledných 24 hodín chorobe podľahlo ďalších 63 ľudí. Informovala o tom agentúra AFP.

V snahe zastaviť rýchle šírenie koronavírusu, ktorý bol zistený už vo všetkých 31 provinciách, Irán zatvoril školy a univerzity, pozastavil významné kultúrne a športové podujatia a skrátil pracovný čas v celej krajine.

Experti sa obávajú, že vzhľadom na neobvykle vysokú mieru úmrtnosti na nový koronavírus v Iráne je skutočná miera rozšírenia nákazy v tejto blízkovýchodnej krajine omnoho vyššia, ako uvádzajú oficiálne štatistiky.

Situácia v Číne

Čína v stredu potvrdila 24 nových prípadov nákazy novým typom koronavírusu a 22 úmrtí. Podľa agentúry AP nové údaje potvrdzujú klesajúci počet infekcií v Číne, kde sa epidémia vlani v decembri začala. V krajine sa uzdravili už zhruba tri štvrtiny infikovaných pacientov. Podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.

Za posledných 24 hodín v Číne hlásili 24 nových prípadov nákazy a 22 úmrtí. Celková bilancia epidémie v Číne sa tak vyšplhala na 80 778 infikovaných a 3158 úmrtí.

Čínski lekári aktuálne liečia 16 145 nakazených, zatiaľ čo 61 475 vyhlásili za vyliečených a prepustili z nemocníc. Len deväť z nových prípadov bolo zaznamenaných mimo epicentra nákazy, stredočínskej provincie Chu-pej.

Situácia v Južnej Kórei

Celkový počet nakazených v Južnej Kórei sa v stredu vyšplhal na 7 755 a počet úmrtí na 60. Kórejské ministerstvo zdravotníctva potvrdilo 242 nových prípadov nákazy a šesť úmrtí.

Južná Kórea patrí spolu s Talianskom a Iránom ku krajinám, ktoré sú okrem Číny najviac zasiahnuté epidémiou rokovanavírusu. V predchádzajúcich dňoch bolo v Južnej Kórei badateľné znižovanie tempa nárastu nových prípadov a v utorok sa toto číslo prvý krát za ostatné dva týždne dostalo pod hranicu 150 (131).

Väčšinu prípadov vrátane nových 149 evidujú v oblasti mesta Tegu na juhovýchode Južnej Kórey, ktoré je epicentrom nákazy v krajine. Až 52 novopotvrdených prípadov však zaznamenali v hlavnom meste Soul, kde potvrdili nákazu u desiatok pracovníkov call centra istej poisťovacej spoločnosti, čo vzbudzuje obavy z možného ďalšieho šírenia vírusu.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.