Koronavírus v Amerike: USA evidujú už 1 000 nakazených

Adam Trcka imituje jazdu na mopede
Zdroj: TASR/AP

Ochoreniu podľahlo najmenej 31 ľudí.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Spojených štátoch dosiahol v utorok miestneho času podľa údajov televízie CNN 1 000. Počet pacientov, u ktorých zistili prítomnosť vírusu, sa tak od nedele zdvojnásobil. Podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.

Ochoreniu COVID-19, spôsobenému koronavírusom, dosiaľ v USA podľahlo najmenej 31 ľudí.

Najviac zasiahnutým štátom zostáva naďalej Washington, kde sa koronavírusom nakazilo 273 ľudí a 24 zomrelo. Kalifornia a New York sú jedinými ďalšími štátmi s viac ako 100 prípadmi, Massachusetts ich má 92.

Mnoho štátov pre koronavírus vyhlásilo stav núdze. V rámci boja proti nákaze je taktiež obmedzená výučba na univerzitách a mnohé z nich zatvorili.

V Paname zaznamenali prvé úmrtie na koronavírus v Strednej Amerike

Panama v utorok potvrdila prvé úmrtie pacienta infikovaného novým koronavírusom. Zároveň ide o prvé úmrtie v rámci krajín Strednej Ameriky, informovala agentúra AFP.

V utorok okrem toho potvrdil prvý prípad nákazy koronavírusom stredoamerický ostrovný štát Jamajka. Pozitívne výsledky testov tam mala miestna občianka, ktorá nedávno pricestovala z Británie.

Panamské ministerstvo zdravotníctva doposiaľ potvrdilo osem infikovaných, z ktorých jeden zomrel. Išlo o 64-ročného muža, ktorý trpel diabetom a zápalom pľúc. Ďalší pacient je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Ako prvá spomedzi stredoamerických krajín potvrdila minulý týždeň (5. marca) výskyt nového koronavírusu Kostarika, ktorá eviduje už 13 nakazených. Druhá v poradí bola Panama.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.