Sestričky v Taliansku odpadávajú od únavy. Nemocnice koronavírus nezvládajú

Taliansko je momentálne najviac zasiahnutou krajinou Európy.

V Taliansku do dnešného dňa evidujú vyše 12-tisíc nakazených ľudí koronavírusom a viac než 820 pacientov zomrelo. Krajina je tak hneď na druhom mieste za Čínou v počte nakazených ľudí a zároveň najviac zasiahnutým štátom v Európe.

Sever Talianska veľký nápor pacientov prestáva zvládať, čoho dôkazom sú aj slová guvernéra severotalianskeho regiónu Lombardsko Attilio Fontanu: „Ak sa nákaza aj naďalej bude šíriť týmto tempom, systém to už dlho nevydrží," povedal pre denník Corriere della Sera. "Naozaj melieme z posledného. Je jasné, že situácia začína byť nebezpečná," dodal.

Internetom sa šíria aj fotografie z talianskych nemocníc, na ktorých vidieť pacientov s vážnym stavom, alebo úplne vyčerpané zdravotné sestry. Jednou z nich je aj Alessia Bonariová z Milána, ktorá na Instagrame zverejnila svoju tvár po celodennom nosení ochrannej masky. Na pokožke má viditeľné otlačené červené miesta, ktoré sa opakujú každý deň a začínajú byť bolestivé.

Zdroj: Instagram/alessiabonari_

Opisuje tiež, ako to momentálne v práci vyzerá. Keď má na sebe ochranný odev s maskou, nemôže niekedy aj šesť hodín piť alebo ísť na toaletu.

Podobne je na tom aj sestrička Elena Pagliarini, ktorú odfotili, keď od vyčerpania zaspala na stole. Nestihla si dať dole ani ochrannú masku.

„Aj ja mám strach. Nie však z chodenia do obchodu, ale z chodenia do práce," tvrdí Bonariová podľa Daily Mail. „Aj napriek ochrane môžem ochorieť. Som veľmi unavená a znepokojená zo situácie v Taliansku. Niektorí moji kolegovia sú na tom psychicky zle. Budem však naďalej pomáhať pacientom, pretože je to moja práca, ktorú milujem," uviedla.

Celosvetovo sa koronavírusom nakazilo vyše 120-tisíc ľudí (najviac v Číne) a zomrelo vyše 4 600 pacientov. Dobrou správou je, že cez 68-tisíc ľudí sa vyliečilo. Aktuálne údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.

RÍM/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti