Štyri týždne pred Veľkou nocou turistické oblasti pustnú, pribúda stornovanie pobytov

Tomáš Maštalír ako Samo Vozár
Zdroj: TV Markíza

Ako budú vyzerať sviatky si nikto netrúfne odhadnúť.

Koronavírus ovplyvňuje aj turizmus. Po jarných prázdninách sa naplno začína sezóna firemných kongresov. V Nízkych Tatrách sme zisťovali, čo v cestovnom ruchu spôsobuje šíriace sa ochorenie.

Kto chce rýchlo zistiť, koľko turistov je na horách, nech sa pozrie na zjazdovky. Na Chopku predpoludním pršalo. Svahy boli prázdne, ale koronavírusu to nepripisujú. Návštevnosť najväčšieho lyžiarskeho strediska je v týchto dňoch na rovnakej úrovni ako pred rokom.

Stornovanie pobytov však pribúda. Ešte viac sa to vraj týka kongresov. V tomto hoteli zrušili už 15 firemných akcií na marec. „Pokleslo nám približne 60 percent obsadenosti, vo finančnom vyjadrení je to niekde okolo 300-tisíc eur," tvrdí riaditeľ hotela Michal Kič.

Nepomohli im ani špeciálne germicídne žiariče. Čistia vzduch a likvidujú mikróby. Kič si myslí, že je na mieste, aby sa štát o nich postaral a urobil určitú kompenzáciu.

„Štát môže pripraviť sumu kompenzačných opatrení, veď zasa nie sme úplne odtrhnutí od reality, ale to bude až druhé kolo, čím sa budeme zaoberať. Teraz musíme bojovať s vírusom," vysvetlil premiér Peter Pellegrini.

Dá sa to aj pobytom na čerstvom vzduchu. Organizácia cestovného ruchu na Horehroní dáva turistom vlastné tipy. Jedným z odporúčaných miest by mohlo byť aj horské sedlo Čertovica.

V Bratislave majú školy týždennú karanténu. Boli sme zvedaví, či sa rodičia s deťmi nepresúvajú z hlavného mesta na južnú či severnú stranu Nízkych Tatier. Bratislavskí návštevníci si však na Liptove nenahlasujú nové pobyty.

Štyri týždne pred Veľkou nocou turistické oblasti pustnú. Ako budú vyzerať sviatky, si nikto netrúfne odhadnúť.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti