Vlak, ktorý stál v Bratislave niekoľko hodín pre podozrenie na koronavírus, dorazil do Žiliny

Tom Hanks s manželkou
Zdroj: Marian Lechan

Osobu, ktorá sa zle cítila, previezli na infekčnú kliniku bratislavskej nemocnice.

Na bratislavskej Hlavnej stanici stál niekoľko hodín vlak spoločnosti RegioJet, ktorý prišiel z Prahy a mal cieľovú stanicu v Žiline. Po takmer štyroch hodinách, krátko po 23.15 h, vlak odišiel z Bratislavy smerom k cieľovej stanici, čo nám potvrdil hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Vlak dorazil do Žiliny so štvorhodinovým meškaním, vystúpilo z neho asi 30 ľudí. Cestujúci nám povedali, že stewardi sa správali veľmi profesionálne a pasažiera, ktorý nastúpil v Břeclavi a intenzívne kašľal, personál vlaku presunul do samostatného vozňa.

Zdroj: Viktor Serebryakov

Hovorkyňa ÚVZ Dáša Račková pre tvnoviny.sk potvrdila, že situáciou sa zaoberal regionálny úrad verejného zdravotníctva a hygienici urobili na mieste protiepidemické opatrenie. Osobu, ktorá sa zle cítila, previezli na infekčnú kliniku Univerzitnej nemocnice Bratislave.

Čitateľka z Piešťan, ktorá cestovala domov, nám povedala, že súpravu údajne zastavili pre podozrenie na koronavírus. "Pôvodne sme mali prísť do Bratislavy o 19.15 h, ale meškali sme. Vlak zastavil na Hlavnej stanici, vystúpili z neho ľudia a až potom ho zatvorili. Cestovala som do Piešťan," povedala nám.

Policajti krátko pred 22.00 h natiahli pásky na schodište.

Cestujúcich personál obsluhoval v ochranných rúškach a rukaviciach.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Regiojet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.