Koronavírus mu počas pár hodín zobral oboch rodičov. Zdrvený syn napísal silný odkaz

Dvojica bola v dome uväznená osem dní.

Šíriaci sa koronavírus má, žiaľ, na svedomí aj jeden pár, ktorý spolu prežil 60 rokov. Partneri zomreli s odstupom len niekoľko hodín. Píše Daily Mail.

Osemdesiatdvaročná Severa Belottiová a o štyri roky starší partner Luigi Carrara v posledných dňoch života boli spolu v rodnom meste Albino, v provincii Bergamo na severe Talianska.

Syn Luca uviedol, že dvojica bola v dome uväznená osem dní, bez lekárskej pomoci a s 39-stupňovými horúčkami.

Až v uplynulú sobotu, po viac ako týždni, otca previezli do bergamskej nemocnice, o deň neskôr tam putovala aj matka. Prvé úmrtie nastalo v utorok po deviatej ráno, druhé v stredu o jedenástej hodine predpoludním.

Zlomený syn pre talianske médiá dodal, že ho hnevá, že s nimi nemohol byť pri ich posledných okamihoch. „Vaši blízkí zostali sami a vy sa s nimi nemôžete rozlúčiť, objať ich, povedať im, že všetko bude v poriadku."

On sám je spolu so ženou a dvomi deťmi v karanténe. Vraj sa nehnevá, že im kompetentní nepomohli skôr. „Chápem situáciu. Ďakujem lekárom, pretože viem, že robili maximum," dodal.

Aj on však potvrdil katastrofálnu situáciu v talianskych nemocniciach. Personál podľa neho už nevie, kam by umiestnil nových pacientov.

Dokonca skonštatoval, že si myslí, že lekári sa priam rozhodujú, ktorých ľudí chcú zachrániť a že starých ľudí nechajú napospas osudu.

TIP: Koronavírus doslova požiera pľúca obetí: Potvrdzujú to röntgenové snímky

Keďže sa so svojimi milovanými rodičmi nemohol rozlúčiť osobne, vzdal im hold aspoň na sociálnych sieťach.

„Ahojte, mama a otec. Ten prekliaty vírus mi vás oboch vzal prakticky v rovnaký deň. Možno sa občas pohádate, ale viem, že potom sa objímete. Navždy budete v mojom srdci," napísal na Facebooku.

Zdrvený syn pre médiá doplnil, že nevie, kedy ich bude môcť pochovať. „Nevidel som ani ich telá. Previezli ich do márnice. Potrvá to, kým ich spopolnia, pretože mŕtvych je veľmi veľa. Nikto ma nemôže navštíviť, ani moja sestra, ktorá sa stará o celý priebeh pohrebu. Lenže ako hovorieval môj otec, vždy treba ísť ďalej," uzavrel.

BERGAMO/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti