Pellegrini: Situácia môže byť tak dramatická, že ju nemusíme zvládnuť. Všetko závisí od ľudí

Moja malá princezná
Moja malá princezná Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Je presvedčený, že ľudia by mali nosiť rúška, aj tie jednorázové.

Premiér Peter Pellegrini očakáva nárast počtu ďalších nakazených koronavírusom a môže to rásť rýchlejším tempom. "Musíme byt pripravení na to, že prípadov môže byt viac. V Česku sa to blíži k stovke, v Rakúsku majú prvé úmrtie," povedal vo štvrtok v televízii Markíza s tým, že každý deň je nový.

Pripustil však, že situácia môže byť tak dramatická, že ju nemusíme zvládnuť. "Kľúčová je disciplína obyvateľov, toto je alfa a omega toho, ako dopadne Slovensko, či Slováci a ľudia, ktorí tu žijú, budú dodržiavať naše opatrenia," uviedol. Zdôraznil, že nedisciplinovanosť sa vráti v obrovskom náraste nakazených.

Pellegrini je presvedčený, že ľudia by mali nosiť rúška, aj tie jednorázové. Má to podľa neho zmysel. „Teraz musí ísť bokom aj firemná kultúra. Každý, kto ho chce nosiť, mal by nosiť," konštatoval.

V relácii tiež vysvetlil, ako budú v priebehu budúceho týždňa distribuovať rúška pre ambulantných lekárov. Nie ale všetci ich podľa neho dostanú na budúci týždeň. Začne sa od Bratislavy, kde je najviac nakazených. V piatok (13. 3.) by mal rezort zdravotníctva rozhodnúť, ako budú postupovať.

Pozrite si krátky zostrih z mimoriadnej relácie TV Markíza, v ktorej okrem premiéra odpovedala na otázky aj ministerka vnútra Denisa Saková.

 Celú mimoriadnu reláciu si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Michal Kovačič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.