Medzi nakazenými je aj riaditeľka ružinovskej škôlky. Pohybovala sa po viacerých pracoviskách

Turisti v Prahe.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Starosta Ružinova varuje, že reálne riziko hrozí všetkým deťom, kolegom i ľuďom, ktorí boli v kontakte so škôlkou.

Počet nakazených koronavírusom vzrástol na Slovensku na 21. V poslednej várke bola, okrem iných, aj riaditeľka ružinovskej materskej škôlky, v ktorej už pred tým potvrdili nákazu trom učiteľkám a upratovačke. Na sociálnej sieti Facebook to potvrdil starosta Ružinova Martin Chren. Okrem prvej učiteľky, ktorá sa nakazila od slovenskej rodiny z Kitsee, sa teda koronavírus preniesol na všetky štyri jej kolegynie, s ktorými bola najviac v kontakte.

Pozitíny test u riaditeľky je obzvlášť negatívna správa. Kým doteraz nakazené učiteľky sa pohybovali iba v priestoroch elokovaného pracoviska na Palkovičovej, riaditeľka pôsobila aj v priestoroch materskej škôlky Prešovská, kde sa nachádzajú aj jasle.

"Táto informácia je zásadná pre všetky deti z oboch škôlok, z našich priľahlých jaslí, pre ich rodičov a ich zamestnancov. V minulom týždni vybavovala pani riaditeľka veľa vecí aj u nás na miestnom úrade (aj keď kolegov, ktorí s ňou boli najviac v kontakte, sme už niekoľko dní nechali preventívne doma)," uviedol starosta.

Chren zároveň vyzýva všetkých kolegov, učiteľov, deti a rodičov, ktorí mohli byť s nakazenými v kontakte, aby dôrazne dodržiavali domácu izoláciu, sledovali zdravotný stav a dodržiavali bezpečnostné pravidlá. Sú totiž v reálnom riziku, že koronavírus nakazil aj ich.

Podozrenie v ďalšej škôlke

V piatok ráno priniesol starosta Chren ďalšiu zlú správu. Na sociálnej sieti informoval o ďalšom podozrení na koronavírus v Ružinove. Veľmi blízky kontakt s pacientom s potvrdeným koronavírusom mala aj ďalšia učiteľka materskej školy, tentoraz z MŠ Velehradská.

"V médiách spomínaný pacient z Humenného s pozitívnym testom je totiž manželom našej pani učiteľky. Do 6. 3. bola v práci a ani ona, ani jej manžel, nemali žiadne príznaky (vrátili sa z dovolenky z Maldív, aj keď pravdepodobnejšie je, že infikovaní boli niekde inde)," píše Chren.

Výsledky testu svojho manžela sa učiteľka podľa starostu dozvedela rovnako ako ostatní - to znamená vo štvrtok z televízie. Sama nemá žiadne symptómy, odkedy sa u jej manžela prejavili príznaky, nebola v práci a drží sa v domácej izolácii. Mestskú časť informovala sama, úrady nič také nerobia, dodáva Chren

O nových prípadoch nákazy informoval vo štvrtok Peter Pellegrini a Denisa Saková. Pozrite si celú tlačovú konferenciu:


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martin chren

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.