Ako hovoriť s deťmi o koronavíruse? Odborníci pripravili tri zaujímavé videá

Koronavírus paralyzuje verejný život v Spojených štátoch.
Zdroj: TASR/AP Photo/Luca Bruno

Národný ústav detských chorôb vydal aj špeciálne noviny.

Neviete, ako s deťmi hovoriť o koronavíruse? Národný ústav detských chorôb pripravil kampaň pre detského pacienta a aj pre rodičov. Ide síce o pomerne jednoduché a všeobecne známe rady, ale doteraz sa nikto nezamyslel, že deti potrebujú tieto informácie spracovať im vlastnou formou.

„Naša terapeutická komunikácia, ktorú už rok presadzujeme v našej nemocnici, prináša prvé úspechy, preto sme sa rozhodli pomerne rýchlo a rovnaký princíp zvolili aj v súčasnej situácii. Nechceme robiť paniku, chceme ale ešte viac pomôcť najmä deťom, ktoré potrebujú určite iný prístup v komunikácii," vysvetlil generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb Ladislav Kužela.

Odborníci pripravili tri videá. V prvom videu neurochirurg učí svojho malého kamaráta, ako si správne umyť ruky.

VIEŠ SI SPRÁVNE UMYŤ RUKY?

VIETE SI UMYŤ RUKY? Posledné dni snáď od všadiaľ počúvame, že si treba umývať ruky. Je to totiž úplne základné preventívne opatrenie. Vedia si však vaše deti správne umyť ruky? Rozhodli sme sa opäť využiť to, čo u nás perfektne funguje už rok, správne a cielene terapeuticky komunikovať smerom k deťom. Formou, ktorá im je blízka. Preto sa náš tím odborníkov rozhodol pripraviť presne cielenú kampaň pre detského pacienta a aj pre rodičov. Ide síce o pomerne jednoduché a všeobecne známe rady, ale doteraz sa nikto nezamyslel, že deti potrebujú tieto informácie spracovať im vlastnou formou. Každý deň máme pripravené jedno edukačné video a rovnako aj mnoho iných materiálov, ktoré sú pripravené tak, aby im rozumeli najmä deti. Nášho neurochirga MUDr. Roba Chrenka PhD., dobre poznáte z rôznych jedinečných operácií, dnes sa vám ale predstaví v inej forme a skvelého Lukáška Gažika naučí správne si umyť ruky. Pomôcť môžete aj vy a to ak budete zdieľať naše videá a rovnako dáte o našej stránke vedieť aj vašim kamarátom. ĎAKUJEME

Uverejnil používateľ Národný ústav detských chorôb Streda 11. marca 2020


V druhom videu sa deti rozprávajú o koronavíruse.


VŠETKO O KORONE VÍRUSE PRE DETI

NEVIETE DEŤOM VYSVETLIŤ, ČO SA DEJE? PUSTITE IM VIDEO Ak máte obavu, či dobre vysvetlíte deťom, čo sa momentálen deje, pustite im naše video. Peťko a Lukáško sa snažia deťom povedať, čo je to COVID-19 a čo treba robiť. Národný ústav detských chorôb si uvedomuje dôležitosť správneho informovania o novom type korona vírusu COVID-19. Preto sa náš tím odborníkov rozhodol pripraviť presne cielenú kampaň pre detského pacienta a aj pre rodičov. Ide síce o pomerne jednoduché a všeobecne známe rady, ale doteraz sa nikto nezamyslel, že deti potrebujú tieto informácie spracovať im vlastnou formou. „Naša terapeutická komunikácia, ktorú už rok presadzujeme v našej nemocnici prináša prvé úspechy, preto sme sa rozhodli pomerne rýchlo a rovnaký princíp zvolili aj v súčasnej situácií. Nechceme robiť paniku, chceme ale ešte viac pomôcť najmä deťom, ktoré potrebujú určite iný prístup v komunikácií,“ vysvetlil rozhodnutie pripraviť túto kampaň generálny riaditeľ doc. MUDr. Ladislav Kužela CSc.,

Uverejnil používateľ Národný ústav detských chorôb Štvrtok 12. marca 2020


Tretie video je pre rodičov. Prednostka najväčšej detskej kliniky na Slovensku Ľudmila Podracká vysvetľuje, ako treba s deťmi hovoriť o víruse, ale aj o tom, prečo musia ostať doma a čo ich čaká.

Národný ústav detských chorôb pripravil aj jednoduchý komix pre deti o víruse, ako aj zoznam základných najčastejších otázok, ktoré sa rodičia pýtajú. Vydali špeciálne noviny - Doktoronoviny. Nájdete ich na internete, ale aj v celej nemocnici.

AKO HOVORIŤ S DEŤMI O KORONAVÍRUSE?

AKO HOVORIŤ S DEŤMI O KORONAVÍRUSE? Naša pani prednostka najväčšej Detskej kliniky na Slovensku prof. MUDr. Ľudmila Podracká vám vo videu vysvetlí, ako deťom vhodne povedať o víruse COVID-19. „Správna komunikácia je absolútne nespochybniteľná cesta, ktorú sme povinní dodržiavať. Naša práca nie je len o medicínskych postupoch, rodičia nám veria a rovnako aj naši pacienti, preto vhodná forma informovania v konečnom dôsledku pomáha aj nám zdravotníkom. Správne edukovaná verejnosť je presne to, čo v tejto situácií pomôže, aby sa nešírila panika, ale zase, aby sa nerobili zbytočné chyby v procese boja proti tomuto vírusu.“ Hovorí pani prednostka.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti