Ministerstvo vnútra cez SMS upozorňuje na dodržiavanie 14-dňovej karantény

1603_Telerano_16_03_P20_Po_06_00_uni.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Za nedodržanie hrozí sankcia 1659 eur.

Ministerstvo vnútra posiela občanom Slovenska SMS správy, v ktorých ich upozorňuje na povinnú karanténu v prípade, že prišli zo zahraničia.

SMS správa znie nasledovne. "Upozornenie!!! Koronavírus: Ak ste prišli zo zahraničia, dodržujte povinnú 14-dňovú karanténu! Za nedodržanie je sankcia 1659 eur."

V piatok ráno na Slovensku vstúpili do platnosti ďalšie opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu , ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Pre osobnú dopravu sú zatvorené všetky tri medzinárodné letiská, zastavená je aj medzinárodná vlaková i autobusová doprava. Dopravné obmedzenia sa netýkajú dovozu a zásobovania.

Školy a školské zariadenia budú od piatka (13. 3.) minimálne na 14 dní uzatvorené a maturitné skúšky sa pre zatvorenie všetkých škôl posunú . V rámci opatrení budú zatvorené aj bary, zábavné podniky, lyžiarske strediská, wellness centrá, kúpele, akvaparky, fitnes centrá, detské kútiky a ďalšie voľnočasové zariadenia. Mimo prevádzky zostávajú aj sociálne a kultúrne zariadenia.

Hotely a reštaurácie budú otvorené. Naďalej platí zákaz návštevy nemocníc, organizovania hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy. Opatrenia prijal vo štvrtok (12. 3.) ústredný krízový štáb.

 

SPOMAĽME ŠÍRENIE KORONAVÍRUSU: POMÔŽTE CHRÁNIŤ SEBA A SVOJE OKOLIE Rozumieme obavám Bratislavčaniek a Bratislavčanov...

Uverejnil používateľ Bratislava - hlavné mesto SR   Pondelok 9. marca 2020

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti