Jedenásť nových prípadov: Dve deti aj sekretárka na košickej policajnej stanici

Dušana Mazorová.
Zdroj: TV Markíza

Priestory obvodného oddelenie Košice - Staré Mesto už vydezinfikovali a viac ako 30 policajtom odobrali vzorky.

V piatok popoludní pribudli na Slovensku ďalšie dva pozitívne prípady. Za jeden deň sa tak zvýšil počet nakazených novým koronavírusom o 11 na celkových 32 prípadov. Medzi nakazenými sú aj dvaja malí chlapci.

Medzi poslednými potvrdenými sú dvaja muži. Jeden bol vyšetrený v nemocnici v Trnave a je v domácej izolácii. Druhý je hospitalizovaný v nemocnici F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici.

"Ide o prvého pozitívneho pacienta v Banskej Bystrici. Jeho stav je stabilizovaný, priebeh ochorenia je v tomto čase ľahký. Muž je izolovaný, stará sa o neho vyhradený personál, ktorý k nemu pristupuje v ochrannom odeve. Pracoval v Taliansku," uvádza nemocnica.

Chlapci, ktorí boli v piatok potvrdení skôr popoludní, majú asi dva roky, respektíve rovnaký rok narodenia - 2018. Jeden bol vyšetrovaný v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach. Ako informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová v sobotu dopoludnia, pacient sa už nachádza v domácej izolácii.

Podľa prvotnej správy mal ležať na Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave, ministerstvo zdravotníctva neskôr túto informáciu spresnilo.

Druhého chlapca vyšetrili v Univerzitnej nemocnici v Martine a momentálne sa taktiež nachádza v domácej izolácii.

Z dospelých pacientov je jedna žena hospitalizovaná v nemocnici v Martine. Tu bola vyšetrená aj ďalšia žena a dvaja muži, ktorí sú taktiež v domácej karanténe.

Dvaja muži z Bratislavy a jedna žena z Košíc sa nachádzajú v domácej izolácii.

Zdroj: TV Markíza

Pacientka v Košiciach, u ktorej testy v piatok potvrdili nákazu novým koronavírusom, je v domácej izolácii a priebeh ochorenia COVID-19 je ľahký, bez komplikácií. Informovala o tom hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

„Ide o ženu v strednom veku, ktorá sa pravdepodobne nakazila od svojho syna žijúceho v zahraničí,“ uviedla s tým, že jej nasadili symptomatickú liečbu.

Podľa informácií TV Markíza, ktoré potvrdil krajský policajný riaditeľ Radoslav Fedor, ide o sekretárku na obvodnom odelení v košickom Starom meste. Priestory stanice ako aj autá vydezinfikovali. Minimálne 35 policajtom odobrali vzorky na testovanie a v súčasnosti sa pripravuje záložný tím, ktorý ich v núdzovom prípade nahradí.

Doposiaľ sú v Košiciach potvrdené tri prípady nákazy. Od soboty (7. 3.) je v UNLP Košice hospitalizovaný 26-ročný pacient, ktorý sa nakazil pravdepodobne vo Francúzsku.

„Jeho stav sa stále zlepšuje, už je bez zvýšenej telesnej teploty,“ dodala Vaněková.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.