Japonec (50) ignoroval karanténu. Rodine povedal, že ide do barov šíriť koronavírus

Muž sa nechal testovať na koronavírus po tom, čo sa obaja jeho rodičia nakazili novým Covid-19.

Päťdesiatročný Japonec z mesta Gamagori sa aj napriek odporúčaniu zdravotníkov, aby zostal v karanténe, rozhodol vydať do baru. Svojej rodine údajne povedal, že ide šíriť koronavírus. Píše Tokyo Reporter.

Muž sa nechal testovať na koronavírus po tom, čo sa obaja jeho rodičia nakazili novým Covid-19. Hoci nevykazoval žiadne príznaky, jeho testy boli pozitívne.

Následne sa odhodlal k tomuto šialenému kroku. Taxíkom sa dopravil do jedného japonského baru, odtiaľ šiel pešo do ďalšieho podniku s kamarátkami. Muž v ňom spieval karaoke, dokonca jednu zo spoločníčok držal za ruku.


Zdroj: YouTube/Digital

Jeho známy potom varoval vedenie podniku, že ho navštívil nakazený a chce rozšíriť koronavírus. Muž sa zamestnancovi podniku naozaj priznal, že má toto chorenie.

Po telefonáte na miesto okamžite prišli členovia miestneho zdravotníckeho centra a aj policajti v ochranných oblekoch. Medzitým sa však nakazený opäť taxíkom vrátil domov.

TIP: Čínska vláda zrejme zamlčala pravdu: Prvý prípad zaznamenali už omnoho skôr

Na druhý deň pacienta vyhľadali a poslali do nemocnice. „Je poľutovaniahodné, že nezostal doma, ako mu bolo nariadené," uviedol starosta mesta.

Zdravotníci následne vykonali dezinfekciu oboch zariadení, ktoré na niekoľko dní zatvoria. Taktiež všetci, ktorí sa v bare nachádzali, musia podstúpiť vyšetrenia.

TOKIO/rd
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti