Partia pre koronavírus nechcela odcestovať na lyžovačku do Álp, majiteľ cestovky mal opačný názor

Čistenie karanténneho cestra v Gabčíkove.
Zdroj: TV Markíza

Nakoniec nikde nešli, odchod odmietol aj šofér autobusu.

Dovolenkári nechceli cestovať, kancelária však nechcela zrušiť zájazd. Partia mladých ľudí v piatok riešila komplikovaný problém s lyžovačkou vo Francúzsku. Dočkajú sa vrátenia svojich peňazí?

Skupinka mladých ľudí mala byť aj s ďalšími dovolenkármi už na ceste na lyžovačku do francúzskych Álp. Pre hrozbu koronavírusu ísť nechceli. Šéf cestovky však zrušeniu pobytu nebol veľmi naklonený.

Dvaja dovolenkári nám povedali, že ignoroval maily, SMS správy a stále ľudí ubezpečoval a navádzal na cestovanie.

Napokon deň pred odchodom zmenil čas odjazdu z Bratislavy. „Posunul odchod o päť hodín, aby stihol prejsť hranice. On vie, že keď sa vrátime, budeme musieť ísť do karantény, ale toto nariadenie úplne ignoruje," posťažoval si Patrik.

Majiteľ cestovky však tvrdí, že chcel klientom, čo chceli ísť lyžovať, umožniť odcestovať, ešte kým sa uzavrú hranice. Podľa jeho slov klientov informoval o tom, aká je to oblasť i o možných rizikách.

Napokon by však zrejme aj tak neodišli, šofér autobusu totiž tiež nechcel ísť do Francúzska. Bol dokonca odhodlaný zavolať políciu, ak by mu cestujúci nastúpili do autobusu.

Otázkou však teraz je, čo bude s peniazmi za zájazd. Ten stál necelých 400 eur na osobu. Tým, ktorí o zrušenie zájazdu žiadali skôr, však pôvodne núkali výrazne menej.

Aj keď sa títo dovolenkári svojich peňazí zrejme dočkajú, nemusí to platiť pre všetkých. V cestovnom ruchu totiž aktuálne vládne značný chaos. V zásade by malo platiť, že 100 % peňazí dostanete iba vtedy, ak by ste mali ísť na miesto, ktoré je pre koronavírus uzavreté.

Viac zisťoval reportér Martin Petro.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.