Ak po návrate zo zahraničia nechcete byť doma, využite karanténnu stanicu

Mapa pozitívnych nálezov koronavírusu na Slovensku.
Mapa pozitívnych nálezov koronavírusu na Slovensku. Zdroj: TV Markíza

Informácie o zariadeniach sú podľa úradov zverejnené aj na internete.

Karanténne centrá vyčistili, pripravené sú pre ľudí, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Ktokoľvek potrebuje povinnú 14-dňovú karanténu prekonať mimo svojho domu, má k dispozícii zariadenia v Gabčíkove, Liptovskom Jáne a Donovaloch.

Karanténne centrum v Gabčíkove je pripravené asi pre 200 ľudí, v prípade potreby ho vedia rozšíriť. Celú budovu v piatok (13. 3.) vydezinfikovali a vyčistili ozónom, na ľudí v povinnej karanténe pre ochranu pred možným koronavírusom bude dohliadať v budove bezpečnostná služba. Podľa primátora Gabčíkova Ivána Fenesa sa nikto nedostane do kontaktu s domácimi obyvateľmi.

Ministerstvo vnútra zatiaľ nevie, koľko Slovákov bude chcieť po návrate domov využiť karanténnu stanicu. Tí, čo o to aj majú záujem, nás upozornili na preťažené linky, na ktoré majú volať.

Informácie o zariadeniach sú podľa úradov zverejnené aj na internete. Obyvatelia Gabčíkova a okolia sú na obdobné opatrenia zvyknutí, teraz sa však pripravujú na situáciu, pri ktorej musia opatrenia rešpektovať všetci, nielen klienti centra.

Jedno z karanténnych centier sa nachádza na Donovaloch. Stredisko Smrekovec je centrum účelových zariadení patriace pod ministerstvo vnútra. Rozprávali sme sa s riaditeľkou. Rozhovor na kameru odmietla.

Zariadenie s ubytovaním pre 56 osôb je momentálne ešte plné hostí. V sobotu (14. 3.) už vraj budú všetky izby prázdne. Podrobné inštrukcie k tomu, ako by mali pristupovať k ľuďom v karanténe, ešte nedostali.

Pozrite si reportáž Braňa Tomagu a Ľuba Fronka.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti