Pacient s koronavírusom bol tri dni na oddelení, kde nemal čo robiť. Lekárka sa vzdala funkcie

Mapa pozitívnych nálezov koronavírusu na Slovensku.
Mapa pozitívnych nálezov koronavírusu na Slovensku. Zdroj: TV Markíza

Na prípad nás upozornili diváci.

Epidémiu sprevádzajú na Slovensku zmätky a zlyhania. Pacient s koronavírusom bol tri dni na oddelení, kde nemal čo robiť. Uzavretý je celý blok pľúcneho oddelenia bratislavskej univerzitnej nemocnice. Až 20 ľudí skončilo v domácej karanténe. Za všetkým je profesionálne zlyhanie hlavnej štátnej odborníčky pre pľúcne ochorenia.

K prípadu nám prišlo viacero anonymných podnetov z prostredia kliniky. Štyridsiatnika prijali na pľúcnom oddelení ešte v utorok. Na infekčné oddelenie, kam zrejme patril od začiatku, ho poslali až po dvoch dňoch, keď už uňho koronavírus potvrdil aj test.

„Ohrozila pacientov v nemocnici, ohrozila personál a prispela k významnému šíreniu vírusu," píše sa v jednom z podnetov.

Reč je o primárke pľúcneho oddelenia Marte Hájkovej. Muža po návrate z Miami vraj prijali na jej osobné odporúčanie. Reportér Marek Gudiak sa pokúsili spojiť aj so samotnou lekárkou. Písomne nám odpovedala len na našu otázku o jej osobných väzbách na pacienta.

Podľa informácií TV Markíza sa už vzdala svojej funkcie hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre pľúcne ochorenia.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Univerzitná nemocnica Bratislava

Dôležité udalosti