V sobotu pribudlo na Slovensku 12 prípadov nakazenia koronavírusom

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Najviac opäť v Bratislave.

V sobotu pribudlo na Slovensku 12 prípadov nakazenia koronavírusom, celkový počet sa tak zvýšil na 44. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini pri kontrole hraníc.

O dvoch z nových prípadoch vedel premiér poskytnúť aj detaily. Jeden muž (66) je v domácej izolácii v Bratislave. Pracuje ako lekár, ale vírus si zrejme priniesol po dlhšom pobyte v USA. V karanténe bol od návratu.

V druhom prípade ide o muža z Nových Zámkov, ktorý bol v kontakte so ženou, u ktorej koronavírus potvrdili začiatkom týždňa. Konkrétne s pani, ktorá sa vrátila z Bruselu a pracuje v Slovenskom národnom divadle a zároveň ako vodička električky.

Nové prípady následne zosumarizovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. V Bratislave ich pribudlo v sobotu sedem - štyria muži a tri ženy. Zo zvyšných šiestich prípadov sú dve ženy z okresu Senec, muž z okresu Bytča, muž z okresu Svidník a už spomenutý muž z Nových zámkov.

Podarilo sa nám zistiť, že muž v okrese Svidník je z mesta Giraltovce. Vrátil sa z Rakúska a sám bol v domácej karanténe.

Súhrn aktuálnej situácie si pozrite v reportáži Mareka Gudiaka.


Vo vojenskej nemocnici leží muž s COVID-19, má mierne príznaky ochorenia

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku má potvrdený prípad nákazy novým koronavírusom. Ide o 32-ročného muža, ktorý pricestoval z Nemecka a má mierne príznaky ochorenia. Informovala o tom v sobotu hovorkyňa ružomberskej nemocnice Petra Dišková.

"Pacient sa vrátil z Nemecka spolu s ďalšími dvoma spolupracovníkmi, kde pracovali pre nemeckú firmu. Všetci traja majú mierne príznaky ochorenia. Na výsledky ďalších dvoch pacientov zatiaľ čakáme," uviedla Dišková.

Nie je jasné, či ide o nový prípad alebo o jeden zo 44 oficiálne potvrdených.

BRATISLAVA/TASR,TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.