Medzi nakazenými sú aj mestský poslanec a ochrankár z bratislavského letiska

Policajt na letisku M.R. Štefánika v Bratislave (ilustračná snímka)
Policajt na letisku M.R. Štefánika v Bratislave (ilustračná snímka) Zdroj: TASR

Obaja mali prísť do kontaktu s veľkým počtom ľudí.

Peter Pellegrini v sobotu informoval o 12 nových potvrdených prípadoch nákazy koronavírusom. Celkový počet tak stúpol na 44. Podarilo sa nám zistiť, že medzi nakazenými sú aj ľudia, ktorí mali prísť do kontaktu s veľkým počtom ľudí.

Prvotné sobotné informácie hovorili o mužovi z okresu Svidník ako o Giraltovčanovi, ktorý sa vrátil z Rakúska, no od príchodu domov mal byť v domácej izolácii. Tieto správy sa napokon ukázali ako nepresné. Giraltovčan je poslancom mestského zastupiteľstva a po návrate zo zahraničia sa mal ešte zúčastniť aj mestského zastupiteľstva. V povinnej karanténe tak skončilo 58 ľudí. Sú medzi nimi miestni poslanci, vedenie mesta i takmer všetci úradníci. V priestoroch mestského úradu už nariadili dezinfekciu priestorov. Vo Svidníku bude v nedeľu zasadať okresný krízový štáb.

Zdroj: TV Markíza

Téme sa venoval Pavol Sivák.

 

Ďalším nakazeným by mal byť pracovník ochranky bratislavského letiska. Neprichádzal síce do kontaktu s cestujúcimi, no jeho rukami a kontaktnou bezpečnostnou kontrolou prešlo vyše 200 ďalších zamestnancov letiska. Podľa našich informácií mali pracovníkov letiska o tejto skutočnosti oboznámiť v sobotu večer. Muž pracoval na vstupe do letovej zóny, ktorou denne prejdú technici, elektrikári, údržbári a ďalší zamestnanci.

"Môžeme potvrdiť, že zamestnanec vlastnej ochrany letiska mal včera pozitívne potvrdený test na ochorenie COVID-19. Jeho príznaky boli mierne, mal mierne zvýšenú horúčku, ďalšie symptómy sa neprejavili. Cestovateľskú anamnézu nemá. Spolu so svojou rodinou sa nachádza v domácej karanténe. V domácej karanténe sú aj zamestnanci, ktorí s ním boli v kontakte. Bezprostredne po ošetrení zamestnanca boli priestory dezinfikované a následne uzatvorené. Informovaní boli zamestnanci letiska aj externé subjekty pôsobiace na letisku," uviedla hovokyňa letiska M.R. Štefánika Veronika Ševčíková.

Situáciu na bratislavskom letisku preveril Braňo Tomaga.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Giraltovce

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.