Počet ľudí nakazených koronavírusom na Slovensku stúpol na 61

kralik-xtra.jpg
https://videoarchiv.markiza.sk/video/superstar-xtra/epizoda/28168-superstar-xtra-5-epizoda Zdroj: TV Markíza

Dnes potvrdené prípady boli riešené v Trenčíne, Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre, Nových Zámkov a v Martine.

Na Slovensku pribudlo v nedeľu celkovo 17 prípadov ochorenia COVID-19. Spolu tak evidujeme 61 prípadov. Vyšetrení s negatívnym výsledkom je 1375. Potvrdil to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po mimoriadnom rokovaní vlády SR.

Päť nových prípadov majú v Trenčíne. "Ide o dvoch mužov, dve ženy a jedno dieťa. Všetci pacienti sú v stabilizovanom stave, časť je hospitalizovaná, časť v domácej izolácii," uviedol predseda vlády.

Jeden prípad hlási Trnava. "Je to muž, ktorý je hospitalizovaný a po dohode s Univerzitnou nemocnicou v Bratislave bude prevezený do Bratislavy," doplnil Pellegrini s tým, že muž má cestovateľskú anamnézu a jeho stav je stabilizovaný.

Muža s cestovateľskou anamnézou majú aj v Martine, kde hlásili tento jeden prípad. "Bol na kongrese v zahraničí," konkretizoval premiér. Jeden prípad je aj v Nových Zámkoch. "Ide o ženu, ktorá je v domácej izolácii, a je potvrdený priamy kontakt s nakazeným," uviedol Pellegrini.

Päť nových prípadov má Bratislava, Banská Bystrica jeden. "Je to 65-ročná pani, ktorá je hospitalizovaná a nakazená členom rodiny," upozornil premiér. V Nitre nahlásili tri nové prípady.

Zdroj: Tvnoviny.sk,

Pozrite si celú tlačovú konferenciu po mimoriadnom zasadnutí vlády:


BRATISLAVA/TASR, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.