Počet nových prípadov nákazy v Číne zostáva na nízkej úrovni

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/AP Photo/Andy Wong

Za uplynulý deň nahlásili 14 ďalších úmrtí a 16 nových infikovaných.

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom v Číne zostáva podľa pondelkových oficiálnych údajov na nízkej úrovni. V krajine však rastú obavy z chorých ľudí, ktorí pricestujú zo zahraničia. Za uplynulý deň nahlásili v Číne 14 ďalších úmrtí a 16 nových infikovaných, z ktorých dvanástim zistili ochorenie pri príchode do krajiny a sú tak v oficiálnej štatistike vedení ako "importované prípady". Informovala o tom agentúra DPA.

Najnovšie čísla zvýšili súhrnný počet nakazených od začiatku šírenia koronavírusu v pevninskej Číne koncom minulého roka na 80.860. Ochodeniu COVID-19 podľahlo v krajine celkovo 3213 ľudí, vyplýva z údajov Národnej zdravotníckej komisie (NHC). Viac než 65.000 ľudí sa v Číne vyliečilo, z nich 838 za posledných 24 hodín. Peking dosiaľ hlásil spolu 123 tzv. dovezených prípadov.

Štyri z nových prípadov nákazy a všetkých 14 ďalších úmrtí zaznamenali v provincii Chu-pej, ktorej metropola Wu-chan bola epicentrom pandémie. Čínske hlavné mesto Peking medzitým sprísnilo karanténne opatrenia pre cestujúcich z iných štátov. Od pondelka musia všetci pasažieri, ktorí priletia na tamojšie medzinárodné letisko, podstúpiť dvojtýždňovú karanténu, a to v určených centrách. Doposiaľ mohli zostať v izolácii aj v hoteloch či doma.

Národná zdravotnícka komisia minulý týždeň oznámila, že Čína už prekonala vrchol šírenia koronavírusu SARS-CoV-2. Objavujú sa však aj hlasy spochybňujúce, do akej miery oficiálne štatistiky odrážajú skutočnú situáciu a aký vysoký je počet nezachytených prípadov, ktoré nie sú oficiálne známe, píše DPA.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti