Taliansko hlási ďalších 349 obetí koronavírusu, Španielsko uzatvára pozemné hranice

19 velecky automobilky priklik_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR/Cecilia Fabiano/LaPresse via AP

Do krajiny budú vpustení iba španielski občania, ľudia s trvalým pobytom alebo akreditovaný diplomatický personál.

V Taliansku podľahlo nákaze novým koronavírusom ďalších 349 ľudí, čím sa počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v tejto krajine zvýšil na viac ako 2000. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.

Počet osôb, ktoré v Taliansku podľahli ochoreniu COVID-19, sa od štvrtka viac ako zdvojnásobil. V Taliansku sa v súčasnosti nachádza 27.980 infikovaných osôb, pričom pred štyrmi dňami ich bolo 15.113. Doposiaľ 2158 ľudí nákaze podľahlo a 2335 sa z nej vyliečilo.

Ochorenie COVID-19 evidujú v súčasnosti v 143 krajinách, pričom najviac infikovaných novým koronavírusom SARS-CoV-2 má Čína (takmer 90.000), z ktorej sa nákaza do sveta rozšírila. Druhou najviac postihnutou krajinou je práve Taliansko nasledované Iránom (14.991 infikovaných) a Španielskom (9437).

Španielsko zatvára svoje pozemné hranice

Španielsko v pondelok oznámilo, že zatvorí svoje pozemné hranice, aby zastavilo šírenie epidémie nového smrtiaceho koronavírusu. Počet prípadov nákazy sa už v krajine priblížil k 10.000. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Minister vnútra Fernando Grande-Marlaska spresnil, že zatvorenie hraníc vstúpi do platnosti už o polnoci a do krajiny budú vpustení iba španielski občania, ľudia s trvalým pobytom alebo akreditovaný diplomatický personál a tiež osoby v prípadoch spôsobených nepredvídateľnými okolnosťami.

Správu budeme aktualizovať

RÍM, MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.