Prievidza ďakovala potleskom zdravotníkom, hasičom i predavačkám

1803_Telerano_18_03_P20_St_06_00_uni.mp4
Zdroj: TV Markíza

Pridajú sa ďalšie mestá, celoslovenská akcia bude v piatok večer.

Prievidzou sa v pondelok (16. 3.) večer ozýval silný potlesk. Prievidžania sa inšpirovali Španielskom a potleskom poďakovali tým, ktorí v týchto dňoch počas mimoriadnej situácie pre koronavírus pracujú, aby sa v krajine žilo ľahšie.

Potleskom sa chceli takto poďakovať najmä zdravotníkom, ale aj policajtom, hasičom či predavačkám. „Chceme sa poďakovať všetkým tým, ktorí ľuďom, v týchto ťažkých časoch, pomáhajú prežiť," povedal nám jeden zo spoluorganizátorov výzvy Michal Dobiaš.

Ako nám povedal ďalší z organizátorov Braňo Gigac, touto akciou chceli poďakovať za všetky výkony, ktoré dnes ľudia odvádzajú vo svojich prácach, kde musia byť a pomáhať ľuďom.

Potleskom ďakovali stovky Prievidžanov. Dokonca sa zapojili aj ľudia v obciach. Akciu nazvali - Prievidza tlieska hrdinom. Tí, čo v mimoriadnej situácii nasadzujú vlastné zdravie, si to zaslúžia. „Táto akcia je možno symbolická, ale o to úprimnejšia," dodal Dobiaš.

Zdroj: Facebook/Potlesk pre zdravotníkov a hasičov

Postupne sa budú pripájať aj iné mestá. Na sociálnej sieti vznikla výzva Potlesk pre zdravotníkov a hasičov, ktorá na piatok (20. 3.) večer o 20.00 h organizuje celoslovenskú akciu.

Nakrúcal reportér Peter Ziman.


PRIEVIDZA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti