Jedno dieťa zo škôlky v Ružinove má koronavírus, nakazení sú aj jeho rodičia

Zariadenie v karanténnom centre v Gabčíkove
Zariadenie v karanténnom centre v Gabčíkove Zdroj: TASR/AP

Učiteľke zo škôlky na Velehradskej ulici nákazu nepotvrdili.

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren potvrdil, že pozitívne testovaná na nový koronavírus bola prvá rodina dieťaťa z materskej školy na Palkovičovej ulici. Okrem dieťaťa sú nakazení aj jeho mama a otec.

"Majú sa našťastie dobre, jeden deň mali horúčky, odvtedy viac-menej len kašeľ a nádcha, je to však prvý náznak toho, že sa choroba mohla rozšíriť aj mimo okruh našich zamestnancov," píše Chren na Facebooku.

Chren dodáva, že zároveň vie o niekoľkých ďalších deťoch zo škôlky, ktoré boli testované s negatívnym výsledkom.

Koronavírus ešte minulý týždeň potvrdili trom učiteľkám z tejto škôlky a upratovačke. Neskôr sa potvrdilo, že koronavírus má aj riaditeľka, ktorá pôsobila aj v priestoroch materskej škôlky Prešovská, kde sa nachádzajú aj jasle.

Chren tiež v utorok informoval, že učiteľke z ďalšej ružinovskej školy na Velehradskej ulici, ktorá mala veľmi blízky kontakt s nakazeným pacientom, koronavírus nepotvrdili.

V Prešove hospitalizovali ženu

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove je hospitalizovaná 54-ročná žena, u ktorej bol zistený nový koronavírus. Pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku a pochádza zo Spišského Podhradia.

Zo 63 odobratých vzoriek v nemocnici tak bola pozitívna jedna, 49 je negatívnych, pri ostatných sa čaká na výsledky. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Svidník zabezpečí ochranné rúška

Svidník v súvislosti s výskytom nového koronavírusu zabezpečuje ochranné rúška pre obyvateľov. Najprv ich dostanú najstarší obyvatelia.

Radnica zároveň pripravuje priestor na prípadné umiestnenie pacientov alebo ľudí v karanténe. V okrese Svidník boli v uplynulých dňoch potvrdené tri pozitívne prípady nákazy novým koronavírusom.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti