Nádejné informácie: Wu-chan hlási len jeden nový prípad nákazy a to už druhý deň po sebe

Test na koronavírus.
Zdroj: TASR/Chinatopix via AP

Čína ohlásila v stredu len 13 nových prípadov nákazy po celej krajine.

Pôvodné ohnisko pandémie nového koronavírusu, čínske mesto Wu-chan, hlásilo v stredu iba jeden nový prípad nákazy, a to už druhý deň po sebe. Informáciu priniesla tlačová agentúra AP.

Jedného nového nakazeného človeka vo Wu-chane hlásili v stredu a jedného v utorok, ale stredočínske veľkomesto je stále uzavreté. Tieto nádejné informácie nasledovali po vrchole pandémie, ktorý bol vo Wu-chane približne pred mesiacom a vtedy denne hlásili tisíce nových prípadov.

Čína ohlásila v stredu len 13 nových prípadov nákazy po celej krajine. Všetkých 12 prípadov mimo Wu-chanu bolo "dovezených", ako uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Tri z nich zaznamenali v čínskom hlavnom meste Peking, tri vo finančnej metropole Šanghaj, jeden v juhozápadnej provincii S'-čchuan a päť prípadov v priemyselne vyspelej provincii Kuang-tung.

Čína dáva do karantény všetkých ľudí, ktorí prídu zo zahraničia - snaží sa tak mať ochorenie COVID-19, spôsobené vírusom, pod kontrolou. V krajine zaznamenali celkovo 80.890 prípadov nákazy koronavírusom, vrátane 3237 úmrtí. Väčšina infikovaných pacientov sa vyliečila. Prvé prípady ochorenia COVID-19 hlásili vo Wu-chane vlani v decembri, pripomenula agentúra AP.

COVID-19 má u väčšiny ľudí ľahký alebo mierny priebeh, ale závažný priebeh je pravdepodobnejší u starších ľudí či tých s existujúcimi zdravotnými ťažkosťami.

Južná Kórea: Počet nových prípadov nákazy sa drží pod 100 už štvrtý deň po sebe

Južná Kórea nahlásila v stredu, štvrtý deň po sebe, dvojmiestny číselný údaj týkajúci sa nových prípadov nákazy koronavírusom. Zdravotnícke úrady sú však stále v pohotovosti, pretože po celej krajine sa vyskytujú nové zhluky prípadov tejto infekcie, napísala juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

V utorok zistili v Južnej Kórei 93 nových prípadov, predtým v pondelok to bolo 84 nakazených a v nedeľu 74. Počty sa teda držia pod stovkou a celkovo je v krajine 8413 prípadov infekcie, informovalo Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC).

Novému koronavírusu, spôsobujúcemu ochorenie dýchacích ciest, podľahlo v Južnej Kórei zatiaľ celkovo 84 ľudí, väčšinou starších pacientov trpiacich aj inou chorobou. Koronavírus sa objavil koncom vlaňajška v Číne v meste Wu-chan.

Približne 60 percent potvrdených prípadov v Južnej Kórei súvisí s náboženskou sektou Sinčchondži v meste Tägu, ktoré má 2,5 milióna obyvateľov a je štvrtým najväčším v krajine. Nové prípady nákazy pribúdajú každý deň výrazne pomalšie od druhého týždňa tohto mesiaca, pretože zdravotnícke úrady realizovali rozsiahle testovanie 210.000 vyznávačov sekty Sinčchondži, ktorá bola ohniskom nákazy a z ktorej sa vírus šíril.

Agentúra Jonhap v stredu tiež informovala, že námestník juhokórejského ministra zdravotníctva sa dal do dobrovoľnej izolácie, lebo prišiel do kontaktu s pacientom s potvrdeným ochorením COVID-19, ktoré spôsobuje práve nový koronavírus. Soul oznámil, že plánuje poskytnúť 327,1 miliardy jenov (264,7 milióna dolárov) ako finančnú pomoc obyvateľom veľkomesta, ktorí cítia vplyv núdzových opatrení v boji proti koronavírusu.

PEKING/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti