Koronavírus zasiahol všetky štáty USA, Las Vegas prvýkrát od roku 1963 zatvorilo kasína

Las Vegas.
Zdroj: shutterstock/randy andy

Predstavitelia v meste New York zvažujú, že ho pre nový koronavírus uzavrú.

Koronavírus sa rozšíril už do všetkých štátov USA. Americké úrady evidujú 6 300 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, zomrelo naň 108 ľudí. Najväčší počet úmrtí zaznamenali v štáte Washington na severozápade USA, kde si koronavírus vyžiadal 50 ľudských životov; po ňom nasledoval štát New York s 12 úmrtiami a Kalifornia s 11 obeťami.

V utorok neskoro večer ohlásila prvý pozitívny prípad nákazy aj Západná Virgínia, ktorá bola dosiaľ jediným americkým štátom bez tejto infekcie.

Americký viceprezident Mike Pence uviedol, že Biely dom možno povolá armádu, aby vo vírusových ohniskách zriadila poľné nemocnice, ak by o to požiadali guvernéri jednotlivých štátov.

Viaceré štáty a oblasti prijímajú pre koronavírus mnohé opatrenia. Florida je už dvanásty štát, kde sú zavreté bary a reštaurácie.

V štáte Nevada, kde sa nachádza Las Vegas, na mesiac pozastavili činnosť kasín a iných podnikov. Takzvaná "herňa Ameriky", kde hazard beží 24 hodín denne, bola poslednýkrát zatvorená v roku 1963, v deň pohrebu prezidenta Kennedyho.

Predstavitelia v meste New York zvažujú, že ho pre nový koronavírus uzavrú. Podobne tak už spravili v metropolitnej oblasti San Francisco Bay Area.NEW YORK/TASR, kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti