V Rakúsku sa zdojnásobil počet obetí koronavírusu, v Španielsku najviac trpí Madrid

Takmer prázdna ulica Paseo de la Castellana, jedna z hlavných ciest v Madride.
Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

Hlavné mesto Španielska má dve tretiny z celkového počtu obetí v tejto krajine.

V Rakúsku zaznamenali v stredu štyri ďalšie úmrtia na nový koronavírus, čím sa počet obetí zvýšil na osem. Po jednej obeti hlásili spolkové krajiny Dolné a Horné Rakúsko, dvaja ľudia zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19 v Štajersku. Informovala o tom agentúra APA.

V Dolnom Rakúsku ochoreniu podľahol 76-ročný pacient, ktorý zomrel v nemocnici v meste Melk. Tam ho priviezli v utorok vo vážnom stave vyplývajúcom z iných ochorení.

Prvou obeťou v Hornom Rakúsku je 27-ročná žena. Tá podľa Keplerovej univerzitnej kliniky v Linzi trpela závažným ochorením od svojich 14 rokov. Riaditeľ tamojšej nemocnice Ferdinand Waldenberger preto podľa televízie ORF zdôraznil, že tento prípad je s koronavírusom spojený len nepriamo.

V noci na stredu zomreli v Štajersku dvaja muži vo veku 80 rokov. Jeden z nich pochádzal z okolia Grazu a druhý z okresu Murtal. Pacienta z Grazu priviezli do nemocnice po tom, ako dostal porážku. Druhý muž trpel inými ochoreniami vrátane cukrovky a jeho stav si už pred týždňom vynútil hospitalizáciu, povedal hovorca združenia štajerských nemocníc (KAGes) Reinhard Marczik.

V Rakúsku bolo do stredajšej k ôsmej hodine rannej nahlásených 1471 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, uviedla agentúra APA s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

V Španielsku hlásia takmer 600 úmrtí

Počet ľudí infikovaných novým koronavírusom sa v Španielsku v stredu zvýšil na viac než 13.700. V krajine hlásia aj takmer 600 úmrtí. S odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva o tom informovala agentúra AFP.

"V Španielsku máme 13.716 prípadov, čo je o 2538 viac ako v utorok, čo predstavuje nárast o 18 percent," oznámil koordinátor pre núdzové situácie na ministerstve zdravotníctva Fernando Simón. Za 24 hodín sa počet mŕtvych zvýšil o 107 na 598, dodal.

Najviac zasiahnuté je hlavné mesto Madrid s 5637 prípadmi, čo predstavuje 47 percent zo všetkých nakazených v Španielsku. Zhruba dve tretiny z celkového počtu obetí ochorenia COVID-19 hlási Madrid, kde už zomrelo 390 ľudí.

Vyšší počet úmrtí sa objavil v regiónoch, kde sa epicentrá nákazy vyskytli v zariadeniach pre dôchodcov. V Madride len v jednom takomto centre ochoreniu podľahlo 17 osôb a desiatky sa infikovali.

Španielsky premiér Pedro Sánchez vyzval v boji proti koronavírusu na jednotu s tým, že najhoršie podľa neho ešte len príde, keďže sa očakáva vysoký počet obetí, ako aj veľký tlak na zdravotníctvo.

VIEDEŇ, MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti