Najväčšie ohniská koronavírusu na Slovensku. Pozrite si mapu s podrobnými číslami

Ryan Reynolds a Blake Lively v metre v New Yorku
Zdroj: TASR/AP Photo/Luca Bruno

Treba však upozorniť, že nie všetci chorí aj pochádzajú z mesta, v ktorom sa liečia.

Prvý potvrdený prípad koronovírusu na Slovensku lekári zaznamenali pred takmer dvomi týždňami. Teraz hovoríme o viac ako sto infikovaných. Znázornili sme, v ktorých oblastiach je najväčšia koncentrácia pacientov. Treba však upozorniť, že nie všetci chorí aj pochádzajú z mesta, v ktorom sa liečia.

Suverénne najväčšie ohnisko nákazy je Bratislava s necelými 45 prípadmi. Ak k tomu pripočítame Záhorie, Pezinok a Senec, teda oblasti, ktoré sú extrémne prepojené s hlavným mestom, dostaneme sa takmer až k polovici infikovaných z celkového počtu.

S veľkým odstupom je druhým ohniskom Trenčín so 14 prípadmi, ktorý po dnešnej aktualizácii výrazne predbehol Martin s ôsmimi infikovanými. Tu sa však samotné vedenie mesta ohradzuje, že toto číslo je veľmi skresľujúce. Na jeho území je vraj dokázaný len jeden pacient s COVID 19.

„Univerzitná nemocnica Martin (UNM) je spolu s Ústrednou vojenskou nemocnicou v Ružomberku zodpovedná za testovanie pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 z celého Žilinského kraja. Čísla, ktoré sa objavujú v médiách, sa týkajú pozitívnych pacientov, ktorí boli v UNM testovaní. Nejde o počty pozitívnych pacientov z okresu Martin, ani o počty aktuálne hospitalizovaných pozitívnych pacientov v martinskej nemocnici," vysvetlila hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.

V tomto regióne ešte Žilina hlási štyri, Ružomberok tri a Bytča s Liptovským Mikulášom po jednom prípade. Posledné väčšie koncentrácie pacientov hlásia ešte Košice, Prešov a Nitra.

Na mapke si pozrite podrobné čísla


BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.