V Taliansku počas karantény ožíva príroda. K brehom sa vrátili delfíny, do miest diviaky

V Taliansku ožíva príroda.
Zdroj: reprofoto: YouTube

V dôsledku dramatického poklesu lodnej aj cestnej dopravy sa prečistila voda aj ovzdušie.

V súvislosti s celonárodnou karanténou v Taliansku, ktorú zaviedli v rámci boja s koronavírusom, sa čoraz častejšie objavujú aj správy o vedľajších, pozitívnych efektoch tohto opatrenia.

Na Apeninskom polostrove doslova ožíva príroda. Na miesta, ktoré boli donedávna rušné a preplnené turistami, sa vracajú zvieratá. V dôsledku dramatického poklesu lodnej aj cestnej dopravy sa prečistila voda aj ovzdušie.


Asi najviac to pociťujú vyprázdnené Benátky. Do miestnych kanálov sa vracajú ryby a labute, predtým zakalená páchnuca voda je teraz priezračná. Lodná doprava v kanáloch je takmer zastavená, gondoly sú odstavené v prístavoch a sedimenty, ktoré boli dlhé roky rozptýlené vo vode, sa tak mohli usadiť na dne.

K niektorým talianskym brehom sa dokonca po dlhom čase vrátili delfíny.

https://www.youtube.com/watch?v=cm7Py-PsXV4


"Diviaky uprostred môjho rodného mesta, delfíny v prístave v Cagliari, kačice v rímskych fontánach, benátske kanály plné rýb. Príroda sa počas karantény vrátila," napísal na Twitteri jeden používateľ tejto sociálnej siete.

Nižšie emisie, zatvorené továrne a iné ďalšie opatrenia spôsobili pokles koncentrácie NO2 v ovzduší. Dokazujú to dáta z európskej družice Sentinel-5P, ktorá slúži na meranie koncentrácie oxidu dusičitého. Najviac to pocítila priemyselná oblasť v Pádskej nížine.


RÍM/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti