Na Slovensku pribudlo ďalších 19 pacientov s koronavírusom, pochádzajú najmä z Bratislavy

Aktuálny výskyt prípadov nákazy koronavírusom (19.3. o 17:00)
Zdroj: TVNOVINY.sk

Počet Slovákov s ochorením COVID-19 narástol na 123.

Počet Slovákov s novým koronavírusom opäť stúpol. Vo štvrtok ich pribudlo 19, celkovo je tak u nás 123 ľudí s ochorením COVID-19.

Potvrdil to premiér Peter Pellegrini na brífingu po zasadnutí vlády. Dosiaľ bolo vykonaných celkom 2439 testov na nový koronavírus, negatívne testy vyšli u 2316 osôb.

Ako priblížilo ministerstvo zdravotníctva, vo štvrtok pribudlo päť nových prípadov z Bratislavy. Ide o muža s cestovateľskou anamnézou, ktorý sa vrátil z Anglicka a dvoch mužov a dve ženy. Všetci sú v domácej izolácii.

V domácej izolácii je aj žena zo Štúrova, ktorá mala kontakt s nakazenou osobou. Odber jej vykonali cez Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nových Zámkoch.

Na infektológii v Ružomberku vyšetrili dve ženy po návrate z Česka. V trenčianskej nemocnici prijali osem prípadov a to muža z Nedašoviec, muža a ženu z Trenčína, muža zo Skačian, dvoch mužov z Ilavy, ženu z Novej Dubnice, muža z Trečianskej Turnej.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Prešove ležia traja muži, jeden z Giraltoviec, ďalší z Popradu a tretí z Prešova, ktorí bol v kontakte s osobou s ochorením COVID-19.

Z detailnejších informácií o prípadoch je známe, že suverénne najväčšie ohnisko koronavírusu na Slovensku je Bratislava. Viac sa dočítate TU.

Zdroj: TVNOVINY.sk

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti