Vo Francúzsku podľahlo koronavírusu ďalších 108 ľudí

Počet nakazených stúpol za posledných 24 hodín na 10 995.

Vo Francúzsku podľahlo nákaze novým koronavírusom za posledných 24 hodín 108 ľudí. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na úrady.

Celkový počet obetí nákazy sa tak vyšplhal vo Francúzsku na 372. Počet nakazených stúpol za posledných 24 hodín na 10 995.

"Počet infikovaných sa zdvojnásobuje každé štyri dni," uviedol generálny riaditeľ francúzskeho úradu verejného zdravotníctva Jérôme Salomon. Podľa neho sa vírus šíri vo Francúzsku "rýchlo a intenzívne".

Nemecké spolkové krajiny hlásia dokopy 13 900 nakazených a 44 úmrtí

Na celom území Nemecka zaznamenali dosiaľ už vyše 13 900 prípadov nakazenia novým druhom koronavírusu a 44 úmrtí v dôsledku tejto nákazy. Tlačová agentúra DPA to uviedla vo štvrtok na základe zhromaždených údajov zo 16 nemeckých spolkových krajín.

Najľudnatejšia spolková krajina Severné Porýnie-Vestfálsko zostáva podľa týchto údajov najhoršie postihnutou a eviduje vyše 4700 nakazených. Nasledujú Bavorsko s vyše 2200 a Bádensko-Württembersko s vyše 2180 prípadmi.

Inštitút Roberta Kocha (RKI) ako hlavný nemecký orgán pre kontrolu chorôb vo štvrtok uvádzal vo svojej štatistike celkove 10 999 potvrdených prípadov nakazenia a 20 potvrdených úmrtí. Údaje RKI sú však aktualizované len raz denne.

Poľsko: Počet prípadov nákazy koronavírusom stúpol na 355

V Poľsku zaznamenali 32 ďalších potvrdených prípadov nového druhu koronavírusu, celkovo je tak v krajine nakazených 355 ľudí. Informovalo o tom vo štvrtok večer poľské ministerstvo zdravotníctva, píše tlačová agentúra PAP.

Šestnásť nových prípadov hlásili v Mazovskom vojvodstve, šesť v Sliezskom vojvodstve, päť v Lubuskom vojvodstve a po jednom infikovanom potvrdilo na svojom území ďalších päť vojvodstiev.

V dôsledku ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, zomrelo v krajine päť ľudí.

Prvý prípad koronavírusu v Poľsku zaznamenali 4. marca. Pacient sa podľa oznámenia lekárov medzičasom z ochorenia COVID-19 vyliečil.

Poľská vláda od nedele 15. marca zakázala vstup cudzím štátnym príslušníkov na svoje územie a pozastavila medzinárodnú leteckú i vlakovú dopravu.

Obmedzenia zavedené na hraniciach s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu v Európe spôsobili počas utorka a stredy zdržania a kolóny na viacerých miestach v strednej Európe vrátane hraničných priechodov medzi Poľskom a Nemeckom.

Chorvátsko hlási 105 prípadov

Chorvátsko oznámilo vo štvrtok tri nové prípady nákazy novým koronavírusom, čím ich celkový počet v krajine stúpol na 105. Informovala o tom agentúra HINA s odvolaním sa na chorvátskeho ministra zdravotníctva Viliho Beroša.

"Dnes je 24. deň od prvého potvrdeného prípadu nákazy a evidujeme 105 pozitívnych prípadov, zatiaľ čo v Taliansku sa v rovnakom čase počet prípadov zvýšil o 27.747, čo nepriamo ukazuje, že naše odporúčané opatrenia boli rýchle a priniesli isté výsledky," povedal Beroš. Dodal, že v krajine na koronavírus otestovali celkovo 1399 ľudí a na niektoré výsledky sa ešte čaká.

Británia môže zvrátiť koronavírus do 12 týždňov, tvrdí premiér

Britský premiér Boris Johnson vyjadril vo štvrtok presvedčenie, Spojené kráľovstvo môže v nasledujúcich 12 týždňoch zvrátiť šírenie nového koronavírusu. Stane sa tak však iba vtedy, ak budú ľudia v boji s vírusom SARS-CoV-2 postupovať podľa odporúčaní vlády. Informovala o tom britská spravodajská televízia BBC.

Johnson pripustil, že "sa ešte nezdá", že by nákaza reagovala na vládne opatrenia, ako napríklad sociálna izolácia, a sám nevie, ako dlho bude kríza trvať. "Nemôžem vám povedať, že do konca júna budeme na zostupe zo svahu. Je to možné," dodal.

Na tlačovej konferencii v úrade na Downing Street britský premiér ďalej oznámil, že prvý pacient s koronavírusom už začal skúšobne brať lieky, ktoré by mohli ochorenie COVID-19 vyliečiť.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.