Čína už druhý deň po sebe nehlási žiadne nové domáce prípady nákazy SARS-CoV-2

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/Wang Yuguo/Xinhua via AP

Opäť však stúpol počet infikovaných osôb, ktoré prišli do krajiny zo zahraničia.

Čína v piatok už druhý deň za sebou nehlásila žiadne nové domáce prípady nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Opäť však stúpol počet infikovaných osôb, ktoré prišli do krajiny zo zahraničia. Informovala o tom agentúra AFP.

V Číne došlo takisto k výraznému zníženiu počtu úmrtí - podľa údajov Národnej zdravotníckej komisie (NHC) pribudli len tri ďalšie smrteľné obete. Ide o najnižší denný nárast v počte úmrtí odkedy ich NHC začala v januári zverejňovať. Počet úmrtí v Číne (3248) vo štvrtok prevýšilo Taliansko, kde na ochorenie Covid-19 zomrelo už 3405 osôb.

V Číne doteraz zaznamenali takmer 81.000 prípadov nákazy, no v súčasnosti trpí ochorením spôsobovaným novým koronavírusom už len menej ako 7000 osôb. Nový koronavírus sa po prvý raz objavil koncom roku 2019 v meste Wu-chan v provincii Chu-pej. Táto oblasť s 56 miliónmi obyvateľmi bola následne uzatvorená, no úrady už medzičasom cestovné obmedzenia vzhľadom na klesajúci počet nakazených začali uvoľňovať.

Čína sa však teraz obáva druhej vlny infikovaných osôb prichádzajúcich z cudziny. Viaceré regióny vrátane hlavného mesta Peking preto nariadili ľuďom po návrate zo zahraničia 14-dňovú karanténu. V piatok NHC oznámila 39 nových importovaných prípadov nákazy. Spolu ich je 228.

V Južnej Kórei pribudlo 87 nových prípadov nákazy koronavírusom

Južná Kórea informovala v piatok o 87 nových prípadoch nákazy koronavírusom, čím sa ich celkový počet v krajine zvýšil na 8652. Informovala o tom agentúra Jonhap s odvolaním sa na Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC).

Novému koronavírusu podľa údajov KCDC podľahlo doposiaľ 94 osôb - väčšinou išlo o starších pacientov trpiacich aj inou chorobou. Okrem štvrtku, keď bolo hlásených 152 nových prípadov, ich počet každý deň od minulej soboty neprekročil číslo 100, všimla si agentúra DPA. V pondelok bol s počtom 74 nových infikovaných zaznamenaný najmenší denný nárast za takmer tri týždne.

Približne 60 percent potvrdených prípadov v Južnej Kórei súvisí s náboženskou sektou Sinčchondži v meste Tägu, ktoré má 2,5 milióna obyvateľov a je štvrtým najväčším v krajine a v susediacej provincii Severný Kjongsang.

Južná Kórea podľa agentúry AP uviedla, že bude od nedele testovať na koronavírus všetkých ľudí prichádzajúcich z Európy. Počnúc nedeľou začne podľa juhokórejského ministerstva zdravotníctva platiť aj 14-dňová karanténa, do ktorej pôjdu všetci tamojší občania vracajúci sa z Európy, ako aj cudzinci, ktorí plánujú v krajine zostať dlhodobo. Nezáleží na tom, či budú mať príznaky Covid-19 alebo nie.

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.