Slová vedca dávajú nádej: Jeho tím je blízko k protilátkam, ktoré zabijú vírus do 20 minút

Jacob Glanville.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/CBS 8 San Diego

Celosvetovo hlásia takmer 280-tisíc nakazených, viac ako 11 500 mŕtvych a takmer 93-tisíc vyliečených.

Americký vedec Jacob Glanville v rozhovore pre Fox News skonštatoval, že laboratórium jeho spoločnosti je tri, maximálne štyri týždne od vývoja protilátky účinnej voči novému koronavírusu.

„Snažíme sa prispôsobiť protilátky tak, aby rozpoznali a neutralizovali nový vírus. Šlo by kvázi o akýsi krok dopredu, ešte účinnejší ako vakcína. Namiesto nej poskytneme okamžitú protilátku, ktorá asi do 20 minút vírus zneškodní," hovorí Glanville.

Ihneď, ako protilátky vyvinú, ich chcú na skúšku najskôr poskytnúť americkej armáde a medzinárodnému tému vedcov, ktorá bude skúmať ich bezpešnosť. Počas leta vraj na vzorke 200 až 600 ľudí zrealizujú o nich štúdiu.

Doktor Glanville je presvedčený, že k menšiemu šíreniu nového Covid-19 z veľkej časti pomáha aj vzájomné dištancovanie sa jeden od druhého. „Je však veľmi pravdepodobné, že sa vírus bude naďalej šíriť. Vtedy však už pomôže len liek," dodal.

V Spojených štátoch amerických v sobotňajšiemu poludniu nášho času evidujú do 20-tisíc nakazených, 275 obetí a 147 vyliečených nových koronavírusom, celosvetovo hlásia takmer 280-tisíc nakazených, viac ako 11 500 mŕtvych a takmer 93-tisíc vyliečených.


Zdroj: YouTube/CBS 8 San Diego

WASHINGTON/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.