Zo slovenských nemocníc prepustili už siedmich pacientov, ktorých liečili na koronavírus

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie
Zdroj: TASR/AP Photo/Ronald Zak

Musia ešte zostať doma z preventívnych dôvodov.

Z nemocníc prepustili už siedmich pacientov, ktorých liečili na ochorenie COVID-19, informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

"Traja pacienti z Univerzitnej nemocnice Bratislava sú už prepustení, traja sú prepustení z Fakultnej nemocnice Trenčín a jeden prepustený pacient je z Banskej Bystrice," uviedla Eliášová. Dodala, že prepustení pacienti ešte dva týždne zostávajú z preventívnych dôvodov v domácej izolácii.

V piatok priletí z Londýna na bratislavské letisko 189 Slovákov

Lietadlo so 189 Slovákmi priletí z londýnskeho letiska Stansted na bratislavské letisko Milana Rastislava Štefánika približne o 21.00 h, informovala Katarína Remiaš z 1st Class Agency.

Lietadlo vypravila spoločnosť Charter Advisory po koordinácii s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR a Ministerstvom vnútra (MV) SR.

Let z Londýna do Bratislavy bude mať podľa Remiaš špeciálny režim. Počas celého letu musia mať všetci cestujúci tvárové rúška a po prílete pôjdu v koordinácii s MV SR do povinnej karantény, kde každý podstúpi testovanie na ochorenie COVID-19.

"Až na základe negatívnych výsledkov, po pár dňoch, budú prepustení zdraví cestujúci do domácej karantény," uviedla Remiaš. Dodala, že keďže ide o súkromné lety bez financovania tretích strán, náklady si uhradil každý cestujúci sám.

Záujem o dopravu na Slovensko má podľa spolumajiteľa a generálneho riaditeľa spoločnosti Martina Feča mnoho občanov SR v zahraničí. "Vytvorili sme rezervačný systém, vďaka ktorému sme schopní konsolidovať požiadavky stoviek ľudí tak, aby sme cenu letu znížili čo najviac a podarilo sa nám dostať domov čo najviac ľudí," uviedol Feč. Dodal, že najbližší let poletí v stredu 25. marca zo Spojených štátov amerických a ďalšie lety spoločnosť pripravuje.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.