Natashu (†39) dodatočne testovali na koronavírus. Zomrela ešte pred výsledkami

Natasha Ottová.
Zdroj: Facebook: Natasha S. Ott

Všetko sa začalo 10. marca.

Veľmi smutný prípad prišiel z amerického New Orleansu. Natasha Ottová (†39) sa dala testovať na nový koronavírus, ale výsledku sa už nedožila. Píše nola.com.

Všetko sa začalo 10. marca, keď mala miernu horúčku. Lekárska klinika, kde Natasha pracovala, mala len niekoľko testov na Covid-19. Nakoľko mala len malé príznaky, netestovali ju.

Keď sa jej stav zhoršoval, v pondelok 16. marca jej predsa len testy urobili. Vo štvrtok s obavami povedala priateľovi Joshovi, že niečo cíti v pľúcach. Cítila sa však relatívne dobre, a tak spolu šli venčiť psa.

Zdesenie nastalo v piatok, kedy Josh našiel svoju dlhoročnú partnerku v jej kuchyni mŕtvu. Hoci príčina smrti ešte známa nie je, Josh nemá pochybnosti.

„Mohli ju testovať minulý piatok, lenže k dispozícii ich mali len päť. Veril som, že ak mladí ľudia zostanú doma, budú celkom v poriadku," uviedol.

Josh vymenoval aj príznaky, ktoré ho utvrdzujú v tom, že jeho nebohá priateľka mala koronavírus. „Nachladnutie, horúčka, strata chuti do jedla. Žiaľ, výsledkov testovania sa už nedočkala," povedal.

„Ak váš blízky javí príznaky tohto ochorenia, určite ho musíte mať pod veľkým drobnohľadom. Nie každý deň, ale každú hodinu. Akonáhle by sa sťažovali na pľúca, okamžite ich vezmite do nemocnice," varoval Josh Anderson. 

NEW ORLEANS/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme New Orleans

Dôležité udalosti