Vo Francúzsku zomreli ďalší dvaja lekári nakazení koronavírusom

Muž s ochrannou maskou na tvári na trhu v Paríži.
Zdroj: TASR/AP Photo/Thibault Camus

Obaja lekári zomreli v nedeľu, keď úrady oznámili aj úmrtie vôbec prvého zdravotníka.

Ďalší dvaja lekári vo Francúzsku podľahli nákaze novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na francúzske úrady.

Na chorobu COVID-19 zomrel 66-ročný gynekológ z mesta Mulhouse ležiaceho na východe Francúzska v blízkosti hraníc so Švajčiarskom a Nemeckom. Podľa médií sa nakazil od svojej pacientky.

Ďalšou obeťou je 60-ročný všeobecný lekár z nemocnice v meste Saint-Avold v blízkosti mesta Metz, ktoré leží tiež pri nemeckých hraniciach.

Obaja lekári zomreli v nedeľu, keď úrady oznámili aj úmrtie vôbec prvého zdravotníka, 67-ročného lekára z departementu Oise, ktorý je veľmi vážne postihnutý epidémiou nového koronavírusu.

Odborníci v oblasti zdravotníctva varujú, že mnoho francúzskych nemocníc má problém zvládať nápor ľudí nakazených novým koronavírusom, a to aj napriek tomu, že armáda stavia poľné nemocnice, aby takto zdravotníctvu pomohla riešiť problém s nedostatkom lôžok.

Francúzsko má aj nedostatok pľúcnych ventilácií pre vážne chorých pacientov, nie sú ani rúška, respirátory a iné ochranné pomôcky pre zdravotníckych pracovníkov. Ako v pondelok informovali francúzske médiá, len univerzitný nemocničný trust Assistance publique - Hôpitaux de Paris (APHP), ktorý združuje 39 nemocníc v Paríži, hlási 490 nakazených zdravotníkov, pričom traja sú na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Podľa údajov z nedele chorobe COVID-19, ktorú vyvoláva koronavírus SARS-CoV-2, vo Francúzsku podľahlo doteraz 674 ľudí. Pozitívne testovaných na koronavírus je vo Francúzsku viac ako 16.000 ľudí.


PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.