Iba 12-ročné dievča s koronavírusom bojuje v USA o život. Je napojené na pľúcnu ventiláciu

Jan Sedláček
https://videoarchiv.markiza.sk/video/superstar/bonus/6223-superstar-ukazka-voodoo-na-kastingu Zdroj: Shutterstock.com

Emma je dôkazom toho, že ani deti a tínedžeri nemusia byť pred koronavírusom v bezpečí.

Podľa odborníkov nie je koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19, pre deti nebezpečný, no bohužiaľ sa nájdu aj výnimky. Iba 12-ročné dievča s koronavírusom bojuje v USA o život. V nemocnici v Atlante ju museli napojiť na pľúcnu ventiláciu, uviedla televízia CNN.

Emma prišla do nemocnice so zápalom pľúc a neskôr jej vyšiel pozitívny test na koronavírus. Jej stav sa ale zhoršil a museli ju napojiť na ventilátor.

Podľa jej príbuzných sa nakazila priamo v USA, pretože nikam necestovala a nebola ani v kontakte s človekom, ktorému už diagnostikovali koronavírus. Pred nakazením bola zdravá, nemala žiadne zdravotné komplikácie.

Podľa viacerých štúdií, ktoré vychádzajú z prípadov ochorenia v Číne, malo iba 6 percent nakazených detí vážnejšie zdravotné problémy, z ktorých sa napokon vyliečili. Mladí ľudia od 20 do 44 rokov zase mali väčšinou iba ľahší priebeh ochorenia.

V USA to ale vyzerá inak. Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedlo, že 20 percent hospitalizovaných osôb s koronavírusom sú ľudia mladší ako 44 rokov.

Matka Emmy, ktorá teraz leží v nemocnici má pre všetkých ľudí, ktorý ochorenia ešte berú na ľahkú váhu, silný odkaz. „Všetci vravia, že to nepostihuje mladých ľudí a deti. Ale je tu 12-ročné dievča, čo bojuje o život. Ľudia musia dodržovať prísne opatrenia, udržovať si od ľudí odstup. Rodičia musia dávať na svoje deti pozor a začať to brať smrteľne vážne," jej slová sprostredkoval člen rodiny.

Na celom svete sa doteraz nakazilo cez 340-tisíc ľudí, chorobe COVID-19 podľahlo vyše 14-tisíc ľudí. Vyliečilo sa takmer 100-tisíc ľudí. V Spojených štátoch amerických zatiaľ evidujú cez 35-tisíc nakazených a zomrelo 458 ľudí. Podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.

WASHINGTON/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.