Fotografie ako z apokalyptického filmu: Najľudnatejšie mesto USA bez ľudí

Vyľudnený New York
Vyľudnený New York Zdroj: TASR/AP

Zdá sa, že obyvatelia New Yorku si začínajú uvedomovať hrozbu koronavírusu.

Američania ešte donedávna vyzerali ako národ, ktorý z koronavírusu nemá strach. Mnohí aj naďalej chodia bez rúška a nezmenili spôsob svojho života. Zúčastňujú sa na spoločenských, športových a „outdoorových" akciách, aj keď ich už vláda začína postupne zakazovať. Zdá sa však, že najľudnatejšie mesto USA sa už poučilo.

V Spojených štátoch amerických doteraz potvrdili cez 35-tisíc nakazených a vyše 450 pacientov chorobe podľahlo. Najvážnejšia situácia je v štáte New York, kde hlásia už takmer 17-tisíc ľudí s koronavárusom a zomrelo tam 150 ľudí.

Zdroj: TASR/AP

Obyvatelia si už ale začali uvedomovať, že koronavírus nemusí byť iba ťažšia chrípka. Najnovšie zábery z New Yorku ukazujú, že ľudia už zostávajú doma. Z najľudnatejšieho meste USA je tak mesto bez ľudí.

Prečítajte si aj článok: Iba 12-ročné dievča s koronavírusom bojuje v USA o život. Je napojené na pľúcnu ventiláciu


Časť štátov USA vydala nariadenia prikazujúce obyvateľom zdržiavať sa čo najviac doma, čo sa vzťahuje na celkove 100 miliónov Američanov. Ku Kalifornii, New Yorku, New Jersey, Connecticutu a Illinois sa najnovšie pripojili aj Ohio, Delaware a Louisiana.

V súčasnosti je na celom svete nakazených cez 350-tisíc ľudí, zomrelo cez 15-tisíc pacientov. Vyliečilo sa vyše 100-tisíc ľudí. Podrobné údaje môžete sledovať na stránke worldometers.info.NEW YORK/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme New York

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.